Криза в Росії — лише прийом для чергового хапка?

279

Старовинна донська козача приказка говорить — Кому війна, а кому мати рідна. Що означає — кому погибель, а кому — нажива на війні. Чомусь відразу згадуються ці слова, коли читаєш чергову статтю про фінансову і економічну кризу в Росії. Нутром то ми всі розуміємо – що ніякого серйозного кризи у нас немає. Це просто черговий прийом шахраїв для чергового хапка. Хапка, шляхом підняття цін на продукти, тарифів на ЖКГ і простого крадіжки наших бюджетних коштів.

Про те, що хтось хоче наші тимчасові фінансові проблеми використовувати в корисливих цілях, свідчить і остання заява начальника ОРЧ Управління по боротьбі з економічними злочинами УВС Приморського краю, підполковника-міліції Андрія Янковського: «За багатьма великими кредитними шахрайствами, які відбуваються в Приморському краї, в більшості випадків стоять працівники банків».

— Я часто спілкуюся з комерсантами, і вони кажуть – розповідає підполковник – що у більшості банків, особливо філіальна мережа цим грішить, в місцевих менше, коли кредити видають за відкати під 10 – 15 відсотків. А підприємець потім думає – навіщо повертати кредит, я ж вже заплатив. Про один такий сбербанковском шахрайстві, бажання нажитися на біди простих людей нашого краю, сьогодні ми вам і розповімо.

Дмитро Анатолійович Медведєв, 15 лютого відповідаючи на запитання кореспондента центрального телебачення РТР Євгена Ревенко про стабілізаційний — резервному фонді сказав: «Якщо говорити відверто, останні роки, коли все це робилося, Уряд лаяли, говорили: ну навіщо ви такі гроші закачуєте в цей Резервний фонд. Треба їх відразу витратити. Життя одне, потрібно витрачати якомога швидше для того, щоб швидше отримати результати… Але ми тим не менше з використанням коштів Резервного фонду зможемо покрити всі наші витрати, в тому числі соціальні, і цього року, і наступного року, і пройти найбільш складну частину фінансової кризи..»

Золоті слова. Сказав президент і зробив. Тільки другий стабілізаційний пакет передбачив виділення російським банкам субординованих кредитів на суму до 950 мільярдів рублів. А був ще «перший транш» в економіку в 50 мільярдів доларів. Гроші за теперішніх часів чималі. Судіть самі. Бюджет РФ на 2009 рік по доходах затверджено у обсязі 6,3 трильйона рублів. А бюджет Приморського краю за доходами 49 мільярдів рублів.

Що означає субординований кредит? А це означає, що гроші фактично даруються банкам: субординований кредит виділяється не менш ніж на 5 років і не може бути затребуваний до закінчення строку дії, крім того, він включається в розрахунок капіталу банку. І з другого траншу, тільки Сбербанку було виділено 500 мільярдів рублів.

Найбільший англійський економіст Джон Стюарт Мілль у своїй фундаментальній праці «Основи політичної економії» (1848), стверджує – кредит служить засобом кращого використання виробничих можливостей країни. І – це перевага кредиту стане ще більш значним, коли внаслідок вдосконалення законів та освіти чесність у суспільстві досягне такого розвитку, при якому особисті якості людини можна буде приймати достатню гарантію не тільки від безчесного присвоєння чужого капіталу, але і від невиправданого ризику, пов’язаного з тим, що належить іншому.

Проте в Ощадбанках Далекосхідного банку чесність розуміють по — своєму, як у тому анекдоті. Пам’ятайте – коли один картежный гравець, граючи в карти в «очко» попросив у переможця гравця відкрити карти і підтвердити тим самим свій виграш, йому відповіли – ви нам не довіряєте, ми ж всі тут джентельмени? І після цього у нього така карта «поперла»…

Ось точно така ж «карта поперла» і депутату Законодавчих зборів Приморського краю, члену черепковской партії «Свобода і народовладдя», власника кількох підприємств, у тому числі ТОВ «Владивостоцький рибний двір» «джентельмену» Сахно Павлу Володимировичу.

Розуміючи чесність по-своєму, він і керівники Уссурійського відділення № 4140 Далекосхідного банку Ощадбанку Росії, керуючий банком Бедринець М.Р. і начальник відділу кредитування Фукуда Ен Су (ймовірно те ж джентельмени), оформили договір застави та договір кредиту № 472-07 від 5 червня 2008 року між Усурійським Ощадбанком і ТОВ «Владивостоцький рибний двір» на суму 350 мільйонів рублів. В заставу, під настільки значний кредит, було оформлено яке належить позичальнику судно СТР «Крюково». Все, як мовиться, було зроблено у відповідності з політикою партії і уряду, і банківським законодавством.

Держава виділяє з своїх (читай наших) резервних фондів фінансові транші банкам. Банки, знову ж таки, відповідно до вказівок президента і уряду, надають комерсантам, тобто реального сектору економіки, гроші у вигляді кредитів. А реальний сектор економіки, отримавши наші (читай державні) гроші, допомагає російської (читай приморській) економіці безболісно подолати всі негативні наслідки економічного (читай американського) кризи. А ми живемо і працюємо, і не помічаємо, як прості американці, цієї кризи. Ось про що говорив у своєму інтерв’ю президент Дмитро Анатолійович Медведєв. Все, на перший погляд, було зроблено правильно. Все, як казав Джон Мілль – чесність у суспільстві досягне такого розвитку, при якому особисті якості людини можна буде приймати достатню гарантію. Не знаємо, як там з особистими якостями керівників Ощадбанку Бедринець і Фукуда і у народного обранця Павла Сахно.

Напевно так само, як і у депутата однопартійки Галини Медведєвої, оскандалився на всю Росію халявної поїздкою на «антикризовий захід» на японський гірськолижний курорт «Хакубу» (Не думаємо, що цього вчить їх у своїй партії «Совість Росії» Віктор Іванович Черепків). Але ось з гарантією вони трохи підкачали.

Справа в тому, що ймовірно в дитинстві начитавших фантастичних оповідань про легендарний вітрильний корабель-привид «Летючий голландець» вони в якості застави під кредит оформили неіснуюче судно «Крюково». Ні, раніше таке судно звичайно існувало, як втім і «Летючий голландець» до своєї загибелі. І навіть значилося в реєстрі і мало свідоцтво № 8721961. Але ось вже до моменту здачі його в заставу, вірніше 25 червня 2008 року, за два тижні до заставного оформлення, було утилізовано (читай розпиляно) і продано на металобрухт. А до сель рентабельне підприємство ТОВ «Владивостоцький рибної двір» після отримання кредиту 350 мільйонів рублів, виданими відповідно до вказівок президента РФ Дмитра Медведєва і міністра фінансів Олексія Кудріна на подолання кризи, раптом збанкрутувало, перетворившись фактично на того ж Летючого голландця. І запитати то тепер не з кого. Ні С «Крюково», ні підприємства «Владивостоцький рибний двір», і та ж «Летючого голландця» як би вже не існує. А депутат Сахно, як відомо, особа недоторканна. Як, втім, і чиновники теж. Скількох он уже «пов’язали» в крайової адміністрації, а їм все ні почому. Всі відбуваються легким переляком і знову за старе.

Ми звичайно всі знайомі з навчаннями релігійного філософа Фоми Аквінського, в яких він зараховує комерсантів до шахраїв. Але чомусь наївно вважали, що він мав на увазі середньовічних комерсантів і ніяк не наших. Але, як бачимо, помилялися. Видатний економіст першої половини 18 століття Йозеф Алоїз Шумпетер коли той зауважив: « вважаю помилковим твердження, що гроші являють собою тільки засіб обігу благ і не можуть самостійно породжувати ніяких важливих явищ». Не знаємо які явища мав на увазі Й.шумпетер. Чесно зізнаємося – з усіх його робіт знайомі тільки з працею «Капіталізм, соціалізм і демократія». Та й то давно читали. Але ось явища, які підпадають під нещодавно прийнятий федеральний закон « Про протидію корупції в РФ», тут очевидні. І ймовірно у нас в Примор’ї проблема не тільки з безробіттям, про що говорив у своєму виступі Дмитро Медведєв, але і з Летючими голландцями.