Киснево-водневий двигун підвищеної потужності для ракети “ангара-а5 «пройшов вогневі випробування

26

» роскосмос «повідомив, що у випробувальному комплексі воронезького центру ракетного двигунобудування (входить в інтегровану структуру ракетного двигунобудування нво енергомаш імені академіка в.п. Глушко держкорпорації» роскосмос”) успішно проведено вогневе випробування киснево-водневого ракетного двигуна рд-0146д1. Прототип показав здатність працювати у форсованому режимі, що підтвердило правильність обраної конструкції.

Джерело зображення « “роскосмос”

Екологічно чистий двигун рд-0146д1 створюється як більш потужна версія двигуна рд – 0146д для розгінних блоків ракети-носія важкого класу «ангара-а5» і для інших проектів. Замість тяги в 7,5 тонн нова версія двигуна забезпечить тягу 9 тонн. Під час вогневих випробувань модернізованої конструкції двигун і його системи працювали форсованими по тязі на 20 %, точно відповідно до плану випробувань по запуску/відключення і по режимам.

«киснево-водневий ракетний двигун рд-0146д1 тягою 9 тонн являє собою одну з версій лінійки двигунів рд-0146 розробки кбха. Це перші в росії ракетні двигуни, виконані за безгенераторною схемою, а також перші в світі рідинні ракетні двигуни, виконані за незалежною двохвальною схемою подачі компонентів палива з послідовною подачею газу на турбіни. Зазначена обставина дозволила продемонструвати працездатність системи подачі з оптимальними характеристиками агрегатів«,-йдеться в прес-релізі»роскосмосу”.

На поточний момент проведено три пуски ракети «ангара-а5», в двох з них випробуваний розгінний блок «бриз-м», третій проведений з новим розгінним блоком типу дм. Третій пуск відбувся два дні тому.