Китай запустив у космос науково-експериментальний супутник tianhui-4

18

За повідомленнями мережевих джерел, китай сьогодні здійснив успішне виведення в космос науково-експериментального супутника tianhui-4, який призначений для дослідження земельних ресурсів. Про це пише інформаційне агентство тасс з посиланням на дані китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки (casc).

Джерело зображення: zhang gaoxiang / xinhua

На сторінці корпорації в сервісі wechat сказано, що запуск супутника був проведений о 19:13 за місцевим часом (14:13 мск). Для цього використовувалася ракета-носій cz-2d, яка стартувала разом з апаратом з майданчика космодрому цзюцюань, розташованого на півночі країни. Більш детальна інформація про те, для чого буде використовуватися космічний апарат, надана не була. Відзначається, що цей пуск став 404-м для ракет-носіїв сімейства «чанчжен».

Останні роки китай все більш активно розвиває власну космічну програму, яка передбачає розробку супутників різного призначення, а також технологій, призначених для освоєння місяця, марса та інших об’єктів. Вже зараз на орбіті землі ведеться будівництво китайської орбітальної станції, яка повинна бути введена в експлуатацію в наступному році.

Паралельно з розробкою і виведенням в космос супутників, пекін реалізує власну місячну програму. Згідно з наявними даними, китайські астронавти повинні висадитися на поверхню супутника нашої планети приблизно в 2026 році. До цього моменту планується завершити розробку нової важкої ракети-носія, яка і буде задіяна для доставки пілотованої місії на місяць.