Леонід Рошаль про сучасній медицині (фото)

213

Відомий радянський і російський лікар-педіатр і хірург, президент НДІ невідкладної дитячої хірургії і травматології та президент Національної медичної палати Леонід Рошаль не в захваті від сучасної медицини. І ось що він говорить з цього приводу: «Ми приступаємо до роботи над клінічними рекомендаціями і протоколами, В рамках навчального ради Національної медичної палати створені і чекають початку роботи комітети, через сито яких буде проходити кожна рекомендація».

При нинішньому фінансуванні охорони здоров’я та відсутності вертикалі влади кардинально змінити ситуацію неможливо. Не дарма особисті витрати громадян на медицину зростають і, за прогнозами Науково-дослідного інституту при Мінфіні, будуть рости і далі. Може бути, ті, хто займається фінансовим забезпеченням охорони здоров’я, користуються якийсь інший медициною?

«Наші сили не безмежні. Сьогодні ми працюємо з величезним навантаженням. Нас змучили економічні проблеми, ми зараз більше вважаємо, ніж лікуємо. Це результат роботи економічного і фінансового лобі країни, яка поставила нас у такі умови. Іноді мені здається, що вони просто хочуть нас задушити. І чим гірша ситуація в медицині, тим їм краще. Хочуть гнів народу направити на нас. Я переконаний, що ті, хто це вирішує, в наших міських поліклініках не лікуються. А може, дарма? Система закупівель в медицині призвела до того, що штат економістів і бухгалтерів виріс в рази. Хтось порахував, скільки це коштує для країни в цілому?»

Звідси