Місцеві оптимізатори або сільська SEO

361

Багато хто знайомий зі мною в онлайні знають, що я живу за кордоном вже багато років. У блоггинге я з 2009 року. Коли відкрив свій перший проект, відразу орієнтувався на Рунет і все, що з ним пов’язано. За ці два роки, завдяки величезній кількості написаної інформації на блогах, не менш став представляти і дивитися на блоги і різні сайти, не як звичайний відвідувач інтернету, а як той, хто не багато розуміє, як взагалі ці сайти створюються, просуваються і як взагалі виходять в топ. Чим живуть і для чого вони призначені.

Але все це я читав і вчив на блогах рунета. Все, що читав застосовував на своєму минулому блозі, експериментував. Але всі ці знання які я отримав за ці два роки були заточені під рунет, з його Яндексом, Рамблером тим же самим Гуглем.

Чорт мене смикнув, зовсім не давно почати цікавитися, як ідуть справи в плані оптимізації, просування сайтів, купівлі продажу посилань, банерної реклами і іншого, в країні в якій я проживаю.

Все почалося з того, як одного разу сидячи у перукаря, до нього зайшла молода дівчина і запропонувала йому послуги зі створення сайту для бізнесу (перукарні), а так само просування сайту в топ Гугла. Але, що мене дуже розвеселило, так це те, що вона обіцяла за два тижні вивести його новоспечений сайт в топ3 Гугл.

Для початку поясню, що в отличении від Рунета та різноманітності пошукових систем, тут немає стільки можливостей і існує тільки один пошуковик Гугл. Звичайно можна підключити сюди ще і Яху, але чому ні хто цього не робить.

Забувши на час про цю оптимизаторше. Я знову повернувся до цієї теми приблизно 3 місяці тому, коли до мене звернулися за дизайном для сайту. Хто то через знайомого дізнався, що я роблю макети для блогів і сайтів, звернувся до мене. Потрібен був дизайн, а так само верстка. За все це мені запропонували в перерахунку в долари 1300$. Такий же замовлення, але у фірмі обійдеться замовнику приблизно в 3500$.

Тепер найцікавіше: я відмовився від цієї роботи! Дурень я? Вирішувати вам.
Але після того як я побачив ТЗ, мені стало погано. ТЗ говорило мені: Ласкаво просимо в 90-91 року. Припустимо, можна на це не дивитися, закрити очі. Але коли замовник, сказав, що він хоче, що б головна була зроблена під флеш повністю, а так само на внутрішніх сторінках так само присутні елементи флеша у вигляді моргають, сяючих зірок, на цьому моменті у мене закінчилася нова пачка тільки що куплених сигарет.

Ну а після того як замовник сказав, що він уже замовив просування майбутнього супер сайту і оптимізатор сказав, що його головна флеш сторінка буде в топі вже на першому тижні. Головне, що б дизайнер правильно і красиво намалював все у флеші і тоді успіх гарантований. «Світло в моїх очах згас» і я сказав, що мені не підходить ця робота, так як жаль не працюю і не знаю флеш.

Через три тижні я зміг повністю відійти від цієї розмови. Так як побачене ТЗ і почуте мене просто прибило, я вирішив все таки почати більш щільно цікавитися тим, як виглядає дизайн місцевих сайтів, що пропонують місцеві оптимізатори.

Шукати довго не довелося. В Гуглі за ключовою фразою просування сайтів, пошуковик видав цілий набір фірм, фрілансерів і кілька напівмертвих форумів.

Просування сайтів, оптимізація і SEO

Довго не лазив по посиланнях, я клікнув на тих хто займав перше місце в пошуковій видачі за запитом просування сайтів. Сайт належав фірмі яка як стверджує просунула не один сайт в топ.

Відразу зайшов на сторінку їхніх послуг, де мене чекали два варіанти тарифів: Звичайний і Платиновий.
Які включали в себе:

Звичайний:

 • написання статей з урахуванням SEO ключових слів
 • робота по оптимізації сторінок, а так само коригування Title і Description сайту
 • внутрішня оптимізація сайту
 • рекомендації по поліпшенню структури сайту по мірі необхідності
 • рекомендації по поліпшенню зовнішнього вигляду сайту

Платиновий:

 • написання статей протягом місяця, за статтею в день
 • обмін посиланнями з іншими блогами
 • збільшення — PR сайту
 • поліпшення індексу — AlexaRank
 • розміщення статей на інших сайтах
 • поліпшення внутрішньої перелінковки

Гаразд думаю, не менш може фірма і серйозна, принаймні вони не обіцяють в топ1 або в топ3 вийти через тиждень.

Біржі посилань, постові, реклама

Далі мене зацікавило наступне питання це посилання, постові, обмін, може біржі посилань. Ось тут мене чекав підступ. Я дуже довго не міг знайти ні за якими словами жодної згадки про це. Взагалі неначе люди посиланнями не змінюються, а про біржах типу Сапи або Блогуна, взагалі мови не йде. Чесно шукав я майже півгодини, пробував різні варіанти пошуку за різними ключовими словами, поки не знайшов те що шукав.

Заголовок сторінки свідчив: Обмін постовими між сайтами.
Ось воно, подумав я, напевно це місцева біржа купівлі/продажу посилань. Зараз затусуемся з місцевими! Але я тільки так думав!

Зайшовши на сторінку переді мною з’явився список з 20-30 сайтів, які пропонували обмінятися посиланнями між собою. Для зв’язку з вебмайстром того чи іншого сайту був тільки емаіл. Правда треба віддати належне список був добре побудований в ексель, розбитий по категоріях типу тематика сайту, де розміщуються посилання. І що найцікавіше все це на безоплатній основі!

Переглянувши весь цей список, я зрозумів, що на цьому все і SEO в тому числі в країні повністю відсутня. Де біржі посилань, де біржі банерної реклами, де тематичні форуми? Немає нічого такого! А все, що є то полумертвое.

Єдиний форум який я знайшов представляв з себе всього три категорії:

 • продаж доменів (2 топіка з 3 відповідями)
 • обмін посиланнями (5 топіків і 12 відповідей)
 • оцініть мій сайт (8 топіків і 20 відповідей, половина з яких типу: «обміняємося посиланнями?»)

Дизайн і юзабіліті

Ця тема дуже болюча. Велика частина сайтів сидить на флеш, інші просто привіт з 90-х. Сайти адміністрації міст, та й самі міські портали виглядають жахливо. Новини просто копипастятся без рерайта. Половина блогів сидить на безкоштовних платформах, інша на станделонах. Але, ті й інші по великій частині виглядають мертвими. Є звичайно і сайти і портали які добре розкручені з гарним дизайном і юзабіліті, але таких мало і, як правило, вони належать місцевим медіа компаніям.

SEO блоги

Є й такі, як правило багато з них це просто переклад зарубіжних статей по SEO. Скільки блогів переглянув, на жодному не бачив постів про якісь особисті успіхи в плані оптимізації, або якихось експериментів з пошуковими системами або з чимось іншим, а так само звітів про роботу з клієнтами на просування їх сайтів.

Висновок:

 • У більшості оптимізаторів немає взагалі навичок роботи і поняття, що робити
 • Немає бірж посилань
 • Немає сервісів типу Вебэффектора, Руки і інших
 • Рівень дизайну не дуже високий і немає вимог до якості
 • Немає тематичних форумів
 • Немає практичних і авторських SEO блогів.

Ось такі справи кояться і ось такі «суворі» місцеві оптимізатори і їх рівень.