Моніторинг доступності сайтів

270

Постійна доступність інтернет проектів – важливий чинник, який впливає на кількість відвідувачів, лояльність відвідувачів, індексацію сайту і позицію у видачі пошукових систем. Останнім чому можна вірити це самим хостингу, які обіцяють нам 99% працездатності хостингу. Вони вам такі казки будуть заливати про 99% аптайме, що все чудово і працює як по маслу, що від цих слів і розмов, можна і правда повірити хостеру. Але якщо чесно, я б не став вірити ось так із закритими очима хостеру. Їм потрібні клієнти і, що б отримати хостер буде вам розповідати будь-які казки.

Сьогодні ми будемо говорити про сервіси і програми для моніторингу доступності сайтів. Ці сервіси допоможуть вам стежити за роботою вашого сайту і повідомлять вам, якщо щось не працює, або працює неправильно.

І так, що нас цікавить, а це наступні два параметри моніторингу:

  • Функціонал
  • Встигнути вирішити проблему, поки не пізно

Функціонал:

  • Не рідше 2 разів на годину перевіряє ваші сайти на доступність.
  • Не рідше одного разу на годину-півтора перевіряє ваші сайти на наявність певного коду.
  • У разі виявлення будь-яких проблем відсилає вам лист на e-mail або ICQ.

Поки не пізно:

  • Ви хочете бути впевнені, що ваші сайти завжди доступні відвідувачам.
  • Ви хочете захистити свої сайти від зломів, які, на жаль, не рідкість в останній час.
  • Ви хочете перевірити стабільність того чи іншого хостингу.
  • Ви хочете перевірити сайти ваших партнерів або конкурентів.

Webpinger.ru

Інтелектуальна система моніторингу, буде перевіряти ваш сайт або сервер на працездатність, з багатьох точок світу. Сервіс вміє стежити за сайтом, аналізувати, перевіряти контент, повідомляти при збої. Webpinger вміє повідомляти вам про неполадки вашого сайту по електронній пошті, ICQ або через смс на ваш мобільний телефон. В особистому акаунті моніторингу є розширена статистика. Підключення до десяти перших сайтів до моніторингу безкоштовне.

Яндекс.Метрика

В Яндекс Метриці є “Моніторинг доступності сайтів”. Алгоритм моніторингу постійно стежить за статистикою відвідуваності сайту і, в разі різких коливань, перевіряє підозрілий сайт на доступність, запитуючи головну сторінку. Повідомлення приходять на e-mail або sms.

Pingdom.com

Популярний англомовний сервіс моніторингу сайтів.
Декстопное додаток яке сповіщає, якщо його сайт не доступний. Програма працює у фоновому режимі і використовує службу моніторингу сайту pingdom.com. Працює програма дуже просто: висить в треї і якщо сайт доступний – горить зелений індикатор, не доступний – червоний. Pingdom не тільки інформує про доступність або дауні сайту, але також дозволяє перейти до розширених звітів на pingdom.com. У безкоштовному пакеті можна додати тільки 1 на сайті і є обмеження в 20 смс. Особисто я для свого сайту використовую саме цей сервіс. Не раз цей сервіс рятував мене від того, що сайт був в дауні, а я дізнавався про це останнім. А з допомогою десктопного клієнта, я відразу бачив проблему на блозі і тут же писав в супорт, що б перевіряли.

UptimeRobot

Безкоштовний онлайн сервіс. Сервіс буде перевіряти доступність ваших сайтів кожні 5 хвилин і оповіщати вас, якщо не зможе зв’язатися з одним з ваших сайтів.
На одному обліковому записі ви зможете моніторити до 50 своїх сайтів, за протоколами HTTP і HTTPS. Якщо ж Ваш сайт буде недоступний, то даний сервіс оповістити вас по електронній пошті, RSS, SMS, Twitter.

Host-Tracker.com

Велика мережа точок моніторингу. Основні можливості: різні періоди моніторингу, перевірка CGI-скриптів, HTTP різні методи, перевірка наявності потрібних слів на сторінці. Оповіщення можуть приходити на електронну пошту, так і по СМС. Дозволяє безкоштовно моніторити 2 сайту з інтервалом перевірки доступності 30 хвилин і отримувати щотижневі звіти на e-mail.

Internetseer.com

Безкоштовний тариф дозволяє проводити моніторинг доступності раз на годину.

AreMySitesUp.com

Сервіс моніторить до 5 сайтів, необмежено sms і email повідомлення про проблеми, до 25 перевірок в день – все це в безкоштовному тариф.

Uptime Inspector

Для некомерційних організацій моніторинг здійснюється безкоштовно. Крім моніторингу роботи сайту, сервіс так само може перевіряти доступність серверів, DNS блеклистах і відстежувати позиції в пошукових системах,

Ось такий набір безкоштовних сервісів для моніторингу ваших сайтів. Може, хтось знає всі ці сервіси, а може хтось користується одним з них. А може є якийсь сервіс моніторингу який я не згадав тут, так що це саме час це виправити.

Пишіть, якими ви користуєтеся сервісами, в чому їх перевага. Чекаю ваших коментарів.