Не знаєш або не впевнений-запитай

252

Після 20 березня, справи пішли дуже погано. Думаючи, що переїхавши на новий домен вибравши хостинг, у мене з’явиться ще більше шансів залучити відвідувачів на блог Все про все. Але як виявилося, переїзд зіграв зі мною злий жарт. Показники злетіли вниз, відвідуваність помітно просіла і тепер від минулих 1200-1500 відвідувачів в день, зараз залишилося близько 600, та й то в дні, коли публікується якийсь пост.

Останнім часом єдиний відчутний трафік йде тільки з Твіттера, ну і рідко з пошуковиків. Я довго і ретельно намагався розібратися в причини такого провалу і чим більше капался в самому процесі переїзду тим більше зрозумів, що сам виявився винуватим у всьому цьому.

Зараз фраза “Не знаєш або не впевнений-запитай“, для мене стала повчальною. А адже при переїзді багато мені радили як все правильно зробити. Я слухав їх, але робив все по іншому.

Ось так виглядала таблиця до переїзду і після нього:

Як бачите, що ще 14 листопада 2010 року, справи і трафік, йшли дуже добре. Провал стався при переїзді 20 березня 2011 року. Різкий сплеск активності кількома днями після, вийшов лише завдяки допомозі блогерів, які через Твіттер, анонсували мій новий блог. Ще пару днів ажіотажу і на цьому різке падіння, до наступних чисел:

Довго копатися не треба було, що б встановити причину такого падіння. Все полягало в помилку, допущеної мій при редагуванні записів постів нового блогу. І тільки ця помилка і швидке бажання позбутися старого блогу призвела до epic fail.

Сам процес був наступним:

  • Покупка домену allproall.com
  • Купівля хостингу, а за ним і чорна тиждень
  • Перенесення всієї бази зі старого блогу на новий
  • Редерикт зі старого блогу на новий.

Нічого складного, адже правда? І тоді на кой чорт, мене штовхнуло змінити адреси постів? Вирішив зробити красиво, а в кінці вбив відвідуваність і накоїв я наступне:

На старому блозі пости виглядали наступним чином:

vsego.wordpress.com/2011/01/25/twitter-clients/

Вирішивши за мудрувати, я змінив шлях посту і прописав все ось так:

Инфографика: Твиттер-клиенты

Як виявилося верхня посилання веде на сторінку 404. Виходить якщо хтось знаходить запит в пошукачі і він веде на старий блог, то перейшовши за посиланням він потрапляє на 404-ю сторінку. Ось так практично я і втратив відвідуваність на блозі, тим, що видалив дату з посади.

Вже на новому блозі я додав код Google Analytics і почекавши не багато, відправився в цей сервіс дивитися, що він показує. Краще мені від цього не стало:

Джерела трафіку хіба, що змінилися мені багато:

А у всьому іншому, нічого на краще не змінилося. Ось тепер думаю, як це все виправляти. Або йти в різні біржі і закуповуватися посиланнями, на пости, внутрішні сторінки і головну. Або чекати поки хтось відповість на пост Тендер на просування блогу, в якому я описав, що саме мені потрібно.

Швидше за все, один з виходів у цій ситуації, це поставити плагін редерикта на блог і прописати там всі сторінки, які ведуть на 404 з пошуковиків. А що потім? Ніби як Google коли повинен замінити у видачі все, але коли це буде особисто я не знаю.

Весь цей пост я зведу до одного, з того, з чого почав. Не важливо якою б супер вебмайстер або вже сто, а може й тисячу разів переїжджали, все одно запам’ятайте ось цю фразу:

“Не знаєш або не впевнений-запитай”