Непристойні питання про посилання

220


Конкурс:
Дана стаття бере участь у конкурсі «Тенденції ринку посилань»

Які тенденції впливу штучних і природних посилань на просування сайтів і комерційну видачу? Чому системи, подібні Sape і Rookee, процвітають, незважаючи на очікувано негативне відношення пошукових систем до них? Чи чекати нових фільтрів для відсіювання штучних посилань? Тим, хто обслуговує пошукові системи, будь-які питання про посилання здаються непривабливими, і відповіді на них не дають ні вголос, ні в письмовому вигляді.

Як вам вже писали мої колеги, коментувати поточну ситуацію нам не хочеться, а в цілому про ставлення Яндекса до пошукової оптимізації SEO-посилань можна прочитати на цих сторінках: http://webmaster.ya.ru/replies.xml?item_no=325 і http://company.yandex.ru/rules/optimization/
З повагою,

Наталія Журавльова
Керівник групи по зв’язках з громадськістю
Яндекс.Україна

Bing і зовсім поспішили зробити вигляд, що не зрозуміли: тенденції ринку посилань – про що це ми тут?
Посилання? Не, не чули.

Дякуємо вам за звернення до Центру Інформаційної та Технічної підтримки Microsoft.
Не зовсім ясна формулювання Вашого питання. Уточніть, будь ласка, що конкретно Вас цікавить.
У разі виникнення додаткових питань Ви можете звернутися до нас за телефонами +7 (495) 916-7171 (для Москви), 8 (800) 200-8001 (Регіони РФ) або надіслати їх на адресу електронної пошти [email protected]
C повагою,
Ісаєва Любов.
Центр Інформаційної та Технічної підтримки Microsoft

Чисто теоретично позиція пошукачів передбачувана: «ми робимо все, щоб

  • сайти, що продають посилання, втратили здатність впливати таким способом на ранжування;
  • покупка посилань з сайтів не могла б призвести до підвищення рангу сайту-покупця»

Але на ділі виявляється – нічого подібного! Біржі посилань не тільки існують, але і процвітають. Значить, не все гаразд у датському королівстві.

А тим часом…

Matt Cutts у своїй презентації на PubCon2012 показує тенденції в SEO з точки зору пошуковиків:

Отже:

  • SEO in 2011:
  • Low Quality Sites (Panda)
  • and Communication
  • SEO in 2012:
  • Blackhat Spam (Penguin)
  • and Communication

Саму презентацію можна подивитися тут, сподіваюся, англійський ви розумієте.

Тобто гіпотетично, Penguin повинен був вирішити всі проблеми? Судячи з анонсів, він їх і вирішив.

Отчет: Google Penguin ужесточает оценку сайтов

Значить, бірж і агрегаторів посилань капут?

Що кажуть оптимізатори

Олексій Терехов, SEO-спеціаліст, блогер:

«При просуванні комерційних запитів без посилань не обійтися, якщо, звичайно, домен у вас не banki.ru або finam.ru наприклад :). І діяти можна чотирма основними способами: отримувати посилання (домагатися природних), купувати (через біржі і безпосередньо), спамити (прогони, спам по каментам), комбінувати всі три методи.

Візьмемо мій улюблений wikimart.ru — це чудове джерело для вивчення ефективних методів SEO. Проаналізуємо зворотні посилання через ahrefs і побачимо наступну картину в топі зворотних посилань сторінки виду

http://www.rus-obr.ru/days/21618 (посилання в самому низу)

http://stilus.biz/igryi-dlya-telefonov/5.html (перед підвалом зліва)

Посилання явно куплені через одну з бірж. Враховуючи те, що wikimart має близько 150к дейлі трафіку з пошуку (за даними spywords.ru), то можна говорити про те, що посилання вони купують не дарма. Причому як дорогі, так і не дуже дорогі. Головне, вони купують працюють, про що не раз розповідали на конференціях.

Якщо взяти проекти простіше з обмеженими зверху бюджетами, то намагаються працювати прогонами (раз заплатити за опт) і отриманням (залучення посилань). Як правило, це довше, і ефект настає набагато пізніше, тобто втрачається час, який гроші.

Sape в своїх доповідях розповідали, що один із сайтів в топі щомісячного бюджету витрачає на добу 100к рублів на посилання. Напевно, він їх відбиває :). Незважаючи на вигуки яндекса і гугла про те, що платні посилання помруть, ми спостерігаємо запуск нових агрегаторів посилань, запуск реселерів бірж посилань і приклади з практики, як посилання з бірж працюють на результат. Судячи за прогнозами фахівців, в найближчий рік мало що зміниться, з чим я солідарний.»

Михайло Root13 Абрамов:

«Наша студія в кінці 2010 року розпочала роботу щодо просування електронного магазину, на поточний момент йде стабільне зростання, що видно на графіку — просували виключно Сапою.

Переходы с поисковых систем

Переходы по ссылкам на сайтах

Семантика більше 500 нч запитів і близько 200 сч, СЯ постійно коректується і додаються нові ключі. На графіку видно якийсь спад — це коригування роботи з внутрішньої оптимізації. Пінгвіна не відчули (приблизно на 30% проектах — був невеликий спад позицій, але все повернулося), так і думаю нова версія теж обійде стороною. Моє ІМХО — штучні посилання будуть жити ще 2 роки точно, далі подивимося.»

Стаття написана за підтримки cmse.ru — авторизованого дилера Sape.