Офсетний та цифровий друк — що вигідніше?

5-30-2018

Цифровий друк — це спосіб друку, при якому макет відправляється безпосередньо з комп’ютера на друковану машину, міную додрукарську підготовку, що значно економить час виготовлення тиражу. В більшості випадків цей метод друку використовується для малих тиражів: від 1 шт до 300-500 екземплярів продукції (або до 1000, якщо мова йде про візитках). Малі тиражі вигідні і рентабельні за рахунок економії на додрукарських дорогих операціях і при цьому вартість одного відбитка на цифровому апараті не залежить від тиражу, завдяки чому ви завжди можете замовити сигнальний зразок, який буде виконаний в найкоротші терміни і на 100% відобразить дійсність того, що вийде у всьому цифровому тиражі. Рекомендую замовити цифровий друк здесь

Офсетний друк — це метод, що припускає перенесення зображення на друковану форму, а потім вже на сам лист. Цей вид друку є найбільш затребуваним, завдяки високій якості і точності передачі фарб і фірмових кольорів. Офсетний метод друку можна умовно розділити на три складових: підготовка дизайн-макету, виготовлення друкарських форм та налагодження обладнання (приладка). Всі додрукарські процеси мають фіксовану вартість, яка поширюється на весь тираж — відповідно чим більше тираж виробів, тим нижче собівартість одиниці продукції. Оптимальний офсетний тираж починається від 1000 (зрідка від 300 чи 500) штук. Мінімальний термін виробництва без додаткової післядрукарської обробки 2-3 робочих дні.

Але, крім тиражів і строків виробництва, часто доводиться враховувати наявність фірмових кольорів — пантонов або використання дизайнерських паперів. Розберемося, як бути в цьому випадку.

Цифрові машини друкують на крейдованих і дизайнерських паперах щільністю до 280 грам, на картоні не друкують зовсім; офсетні машини запечатують меловку до 300 грам включно, дизайнерську до 320 грамів, а так само всі види картону (одностороннього і двостороннього крейдування), щільністю до 350 грам! Друк пантоном так само можлива тільки на офсетному обладнанні, де готову фарбу заливається в одну із секцій друкарської машини. Цифровий друк передбачає використання тільки палітри СМУК.

Отже, які висновки можна зробити:

— термінова або штучна друк — це цифра

— друк з пантоном або на складному матеріалі — офсет

Знову ж таки потрібно розуміти, що поняття терміново і не терміново для всіх різне: хтось вважає, що це терміново 1 година, а кого-то влаштовує терміновість тиражу в 3 дні. Тому, щоб не витрачати даремно свій час, гроші і нерви, просто визначтеся: що саме Вас цікавить (параметри виробу і його тираж) , а так само які строки для вас дійсно оптимальні! Якщо слідувати цим простим правилам, то Ваша поліграфічна продукція завжди буде належної якості і виконана точно в строк!