Огляд і тестування процесорної сво asus rog ryujin ii 360

11

Зміст

Вступ

Не знаю, як вам, але мені все частіше здається, що всі системи охолодження aio («all in one») схожі як дві краплі води один на одного. Може, вся справа в тому, що їх проходить через мене досить багато; може, якісь з них дійсно роблять на одному заводі asetek і потім просто наклеюють різні бирки.

Хочеться креативу в системі, а тут суцільний застій і rgb… В цій підсвічуванні і так вже майже все. Підсвічуються вентилятори, корпуси, модулі пам’яті, материнські плати, клавіатури, мишки, просто стрічки всюди і навіть сидіння унітазу. У системах aio часто підсвічуються вентилятори і корпус водоблока з помпою. Більше там підсвічувати особливо нічого, крім шлангів.

Ефективність охолодження таких систем вже відома і тому для високопродуктивних збірок все частіше використовують їх. Це намагаються робити разом з материнськими платами, де для кращого охолодження підсистеми живлення встановлені масивні радіатори, адже зараз практично не використовуються вентилятори для обдування навколосокетного простору. Бувають лише кулери, де потік повітря спрямований вниз, але це не поширюється на популярні баштові моделі.

В цілому конструкція систем aio сильно схожа, і придумати щось особливе складно. Можна погратися з розташуванням помпи, але все одно найбільш оптимально її розташування над водоблоком. У будинках циркуляційні насоси теж часто ставлять недалеко від котла. Вважається, що краще це робити на вході тому, що на виході йде вже більш гаряча рідина, а повертається вже охолоджена.

Однак всім відомо, що найнеймовірніші рішення представляє компанія asus, адже її інженери постійно знаходяться в пошуку чогось незвичайного. «на цей раз вийшло!» – вигукнули вони і представили нову систему охолодження aio, яка називається asus rog ryujin ii 360.

Судячи з назви, радіатор у даній моделі на 360 мм, а значить, він розрахований на установку трьох вентиляторів 120 х 120 мм. Можливо, в комплекті будуть ті нові моделі asus rog strix xf120, або якісь більш продуктивні і тихі. Цікаво буде подивитися на пристрій даної моделі aio і зрозуміти, чим вона відрізняється або виділяється на тлі конкурентів.

Упаковка і комплектація

Коробка досить велика. Дивуватися тут не доводиться, оскільки відомо, що всі подібні системи необслуговувані і поставляються практично в готовому вигляді, де залишається змонтувати лише кріплення і навісити вентилятори.

Шланги не знімаються, тому вся система акуратно розміщується всередині коробки в зібраному вигляді. Звідси такі розміри. Відповідно вони тим більше, чим більше радіатор, а тут він практично найбільший на 360 мм.

Упаковка виконана в стилі інших сучасних пристроїв asus серії republic of gamers і виглядає досить симпатично. Все виконано охайно, акуратно і красиво.

По різних сторонах коробки представлена різноманітна інформація про пристрій. Спереду ми бачимо стандартний подвійний фон, розділений практично по діагоналі. У правій частині знаходиться великий логотип серії rog.

У лівій частині великими символами позначено найменування моделі. Судячи з римської цифри ii-це вже друге покоління пристрою, а 360 позначає розмір радіатора. Нижче зазначено, що це рідинна система. У лівому нижньому кутку знаходиться логотип виробника, а праворуч є кілька значків.

Перший не зовсім зрозумілий. Industrial ppc by noctua. Це щось про компанію noctua, яка займається системами охолодження, але повітряними, а тут – рідинна. Далі нам повідомляють про шість років гарантії і в самому кінці є логотип asetek. Ось ця фірма якраз випускає рідинні системи та обладнання для них. Схоже, що на цей раз попрацювали над системою дві компанії, asus розмістила свій логотип і представила на ринок. Насправді зв’язка з asetek + noctua-це не найгірший варіант, а скоріше навіть навпаки.

Подивимося на протилежну сторону.

Зверху ми знову бачимо найменування моделі. Нижче, нарешті, представлено зображення пристрою. Ми бачимо хаб для вентиляторів і підсвічування, а також сам пристрій, який виглядає незвично, але вставки з писанням ключових особливостей справа багато пояснюють. Наприклад, зверху знаходиться 3.5 ” кольоровий екран, на який виводяться зображення і навіть показання моніторингу системи.

Також нам повідомляють про 7-покоління помпи компанії asetek. Ще тут використовуються якісь круті вентилятори noctua, які видують всю стару пил з системного блоку при першому включенні.

І найкрутіше, що можна було придумати – вбудований вентилятор в корпус з помпою, щоб був хоч якийсь шум, інакше буде здаватися, що система не працює. Точніше він потрібен для охолодження навколосокетного простору.

Ще нижче знаходиться специфікація, яка поділена на чотири стовпи.

Реклама

Гарантія в 6 років-це дуже добре. На жаль, нічого не сказано про теплову потужність, яку ця система здатна відвести від процесора. Це не дуже зручно тому, що від якоїсь цифри треба відштовхуватися, щоб не потрапити в халепу.

Подивимося тепер, що всередині.

Зверху знаходиться лист картону з символікою rog, який зручно використовувати для складання і підготовки комплекту до роботи.

Реклама

Далі видно, що все акуратно упаковано. По краях дугою огинається сам пристрій. Зверху знаходиться радіатор, а внизу водоблок з помпою. З’єднуються вони двома шлангами.

Посередині знаходиться інший комплект поставки, а зліва коробка з трьома вентиляторами. А ще є інструкція, наклейки і коробка з комутатором для підсвічування і вентиляторів.

Що в комплекті? зараз подивимося:

 • універсальний пластиковий бэкплейт для платформ intel;
 • чотири втулки-адаптера для комплектного бекплейта;
 • чотири втулки-адаптера для штатного кріплення lga2011/2066;
 • чотири втулки-адаптера для штатної пластини amd am4;
 • чотири втулки-гайки для фіксації монтажних пластин;
 • монтажна пластина для intel (встановлено на водоблоке);
 • монтажна пластина для amd;
 • комплект гвинтів і шайб для кріплення вентиляторів до радіатора і радіатора до корпусу;
 • хаб для живлення вентиляторів, помпи, синхронізації підсвічування argb;
 • кілька смужок двосторонньої липкої стрічки;
 • комплект з’єднувальних кабелів.

Реклама

Термоінтерфейс вже нанесений на водоблок, тому окремо його в комплекті немає.

Пристрій і особливості сжо

Зовні система схожа на інші схожі пристрої. Конструкція класична: радіатор 360 мм, алюмінієвий, тонкий і легкий. Він пофарбований в чорний колір.

реклама

Монтажні отвори на рамі є з двох сторін тому, що з будь-якого боку можна розмістити вентилятори, а ось сам радіатор до корпусу можна закріпити тільки висновками всередину тому, що до стінки вони не притиснуться.

Відповідно вентилятори краще встановлювати з боку висновків трубок, а на приплив або витяжку треба вирішувати по ситуації. Вентилятори досить продуктивні і тихі.

Однак, відомо, що компанія noctua не любить використовувати rgb підсвічування, тому тут її немає. У кожного вентилятора всього один кабель з роз’ємом 4-pin pwm fan.

реклама

По кутах є м’які гумки в колір рами. Вони забезпечують додатковий захист від вібрації. Лопаті звичайні і їх небагато.

Передбачається, що вентилятори будуть підключатися до хабу. Насправді ж в комплекті є розгалужувач. Здається, що в хабі, який поставляється в комплекті сенсу немає взагалі, але це не так і без нього нічого не вийде, але я це зрозумів вже пізніше.

На ньому є чотири роз’єми 4-pin pwm fan і чотири 3-pin 5v argb. Також один роз’єм argb для синхронізації, роз’єм підключення живлення sata і micro usb.

Реклама

Останньому я не надав належного значення, а він тим часом потрібен для харчування помпи. Так, якщо він не підключений, вона не працює.

[18_1.jpg]

З боку основи гвинти є, і конструкція розбирається. Я не ризикнув це зробити, щоб не порушити герметичність і не зламати пристрій.

Ще тут видно, що термоінтерфейс вже завдано. Це м’яка термопаста. Щоб її випадково не змастити, в комплекті є прозора пластикова кришка, яка фіксується до монтажної пластини intel.

Перед використанням її обов’язково потрібно зняти. Процедура заміни монтажної пластини проходить дуже просто, але мені це не потрібно.

Після тестування перевіряємо відбиток. Начебто все відмінно.

Тестовий стенд

Тестування asus rog ryujin ii 360 проводилося з наступними компонентами:

 • процесор: intel core i5 – 11600k (3900 / 4900 мгц база/турбо);
 • сжо: asus rog ryujin ii 360;
 • термоінтерфейс: штатний;
 • материнська плата: asus rog maximus xiii extreme, версія bios – 1007;
 • пам’ять: 2 x 8 гб ddr4-4600, kingston hyperx predator (samsung b-die);
 • відеокарта: asus tuf gaming rtx 3090 oc 24 гб (1395 / 1740 / 1188 мгц (ядро/boost/пам’ять));
 • накопичувач ssd m. 2: kingston kc2500 500 гб;
 • блок живлення aerocool bronze 750m.

Тестування

Перш ніж приступати до тестування, потрібно все зібрати і змонтувати. З цим немає ніяких проблем. Спочатку встановлюємо монтажну пластину для intel, потім вкручуємо втулки-адаптери. Присутній невеликий люфт через те, що втулки на монтажній пластині довгі.

Потім встановлюється водоблок і закручуються гайки. Однак для доступу потрібно зняти верхній кожух з екраном.

Начебто все зібрано і можна запускати. Після включення я відразу звернув увагу, що система працює дуже тихо, але поступово почала зростати швидкість вентиляторів на радіаторі. Справа в тому, що я підключив їх до роз’єму cpu, щоб не було попередження і в моніторингу не довелося ставити ignore. Блок на процесорі я підключив до usb безпосередньо до колодки на платі. Там для цього є спеціальний кабель з роз’ємом. Екран працює, значить все в порядку.

Тим часом вентилятори вже конкретно свистять на 2000 об/хв. Дме що треба, але це абсурд. Щось тут не так. А яка температура процесора, може глюк якийсь. Я ж і плату цю ще не тестував, а тільки запустив перший раз. Температура процесора-90 градусів цельсія, не працює помпа. Так, її потрібно підключити до хабу, хаб до sata, sata кабель потрібно увіткнути в модульний блок живлення, адже інших споживачів sata немає, кабель потрібно шукати… В результаті довелося все перепідключати за інструкцією, після чого все запрацювало як треба.

Після запуску можна подивитися на систему в штатному режимі через утиліти.

При першому запуску система прокачується і є помітний шум від помпи, схожий на скрип. Після тривалої роботи він зникає.

Шум в автоматичному режимі при інтенсивному навантаженні дуже помірний. Вентилятор на водоблоці з помпою цьому теж сприяє, але основна частина припадає на вентилятори радіатора.

Тому будемо використовувати резистор і пробувати тихий режим.

Різниця є, і вона відчутна. Тепер спробуємо трохи пограти з екраном і подивимося, які режими роботи він пропонує.

Для налаштування використовується стандартний додаток armoury crate.

Функціональність програми дозволяє регулювати роботу вентиляторів і помпи.

А тепер поглянемо на роботу в різних режимах. Intel core i5-11600k (default):

Intel core i5-11600k @ 4.6 при 1.35 в:

Intel core i5-11600k @ 4.0 при 1.2 в:

Результати тестів

Для розігріву процесора використовувалася утиліта prime95 small fft. У тестуванні брали участь наступні комбінації:

 • intel core i5-11600k (default);
 • intel core i5-11600k @ 4.3 при 1.35 в;
 • intel core i5-11600k @ 4.0 при 1.2 в.

рівень шуму

з відстані 100 см, дб

простий / навантаження менше-краще

температура

температура cpu, °c

простий / навантаження менше-краще

температура транзисторів, °c

простий / навантаження менше-краще

обороти

обороти помпи, об / хв

простий / навантаження менше – краще

обороти вентиляторів, об / хв

простий / навантаження менше-краще

Показання тепловізора говорять про те, що сам радіатор сильно не розігрівається.

Також добре помітно, що один шланг гаряче іншого, але різниця незначна.

Висновок

З одного боку, asus rog ryujin ii 360 – крута і незвичайна система, особливо це стосується зовнішнього вигляду. Перед нами дійсно оригінальний продукт, який виділяється своїми фішками на тлі інших одноманітних моделей.

Рішення з екраном заслуговує на увагу, і не тільки тому, що на нього виводяться зображення, логотипи або анімація. Під час моніторингу він може відображати корисну інформацію про систему. Ще одна цікава знахідка-використання вентилятора під верхньою кришкою з екраном для створення повітряного потоку, спрямованого на навколосокетний простір. Це сприяє кращому охолодженню силових елементів на платі. Сама верхня частина з екраном зроблена знімною, і ця процедура здійснюється просто – за рахунок фіксації магнітами. Тому кришку легко зняти і просто одягнути. Найголовніше, що до якості виготовлення не причепитися, все зроблено рівно, акуратно і красиво.

З іншого, виробник випустив типову систему «все в одному», в комплект якої входить великий алюмінієвий радіатор, довгі шланги, мідний водоблок з мікроканалами і помпою в корпусі з водоблоком. Система досить тиха і продуктивна. А вентилятори компанії noctua забезпечують хороший повітряний потік, великий ресурс і прийнятний акустичний комфорт під час роботи. Вони без підсвічування, але цю проблему частково можна вирішити за допомогою недорогий rgb-стрічки. Головне, що все інше вийшло якісним і надійним.

У всій цій системі мене збентежила всього пара моментів. Перше-це кріплення. Сенс в тому, що після установки штатної монтажної пластини з втулками під сокет lga 1200, вони трохи виступають над поверхнею плати. Далі в них вкручуються спеціальні адаптери, які обмежуються втулками, а не поверхнею плати. Виходить люфт. Можливо, система і повинна бути рухомий, але є більш прості і надійні способи кріплення з притискними пружинами. Однак в результаті притиск виходить хороший, що помітно по відбитку на теплос’емніке.

Друге-це підключення помпи. Я, як і багато інших «розумні» люди, не звик читати інструкцію, особливо коли на перший погляд все очевидно. А за фактом обов’язково потрібно підключити хаб, а до нього кабель з роз’ємом microusb від помпи. Навіщо такі складнощі? також було припущення, що usb з’єднання з материнською платою вже є через другий кабель безпосередньо до колодки usb 2.0. Але тут це так не працює, обов’язково потрібно строго слідувати всім крокам з керівництва.

Ясно, що свого користувача asus rog ryujin ii 360 знайде. У всякому разі, вона незвичайна і багатьом зовні подобається. Можливо, якісь моменти можна було реалізувати інакше, але все працює добре і, як мінімум, нарівні з іншими схожими пристроями.