Огляд sony wf-1000xm4: безцінна якість

11

Tws-навушники sony wf — 1000xm4-одна з найбільш очікуваних прем’єр минулого літа. Когось вони привели в захват, когось розчарували. Але перше враження рідко буває об’єктивним. Ми вирішили познайомитися з ними, коли вляглися пристрасті, а новинка стала лише одним з багатьох пропозицій на ринку.

Нічого зайвого

Відразу відзначимо, що футляр wf-1000xm4 значно менше, ніж у tws sony минулих поколінь. Поверхня у нього і самих навушників матова, тобто стійка до бруду і подряпин. Саме матова, а не soft-touch, який швидко брудниться. Кейс підтримує бездротову зарядку за стандартом qi – для пристроїв такого класу це вже обов’язково, як і функція швидкої зарядки.

В комплекті 3 пари насадок, включаючи вже встановлені. Всі вони незвичайні-це пінки, але не суцільні, а в формі куполів. При необхідності їх можна замінити звичайними силіконовими — підібрати по посадковому розміру не проблема (4,5 мм будуть в самий раз). Що особливо приємно, навушники спокійно поміщаються в футлярі навіть зі сторонніми насадками.

Під бронзовим “пістоном” на корпусі ховається один з мікрофонів, другий — на протилежному боці, за овальним отвором з тонкою металевою окантовкою. Раз вже ці отвори необхідні, треба зробити їх частиною дизайну. Зауважимо, що мікрофони тут тільки зовні — розміщувати їх ще й всередині, як в повнорозмірних моделях, не дозволяє формат tws.

Неповторний внутрішній світ

Основа новинки-процесор v1. Це багатофункціональна система на кристалі, що відповідає за активне шумозаглушення і цифро-аналогове перетворення, а до того ж тут реалізований інтерфейс bluetooth 5.2. Підтримки кодека aptx немає, зате є aac і фірмовий ldac. За замовчуванням вибирається перший, адже він працює з меншим бітрейтом, тому забезпечує більш стабільне з’єднання в несприятливих умовах. Щоб використовувався більш якісний кодек, необхідно вибрати в налаштуваннях з’єднання варіант»краща якість звуку”. Зробити це дозволяє фірмове мобільний додаток. Зауважимо, що і з aac навушники грають дуже добре, хоча ldac все-таки краще, особливо на записах в hi-res.

Без фірмового софта не обійтися, адже тільки він дає контроль над навушниками. Через нього оновлюються прошивки, в ньому можна коригувати звучання за допомогою 5-смугового еквалайзера з готовими пресетами, а також налаштовувати систему для відтворення треків формату sony 360 reality audio. Додаток не тільки допоможе зробити знімки ваших вух і відправить їх для аналізу на спеціальний сервер, але і підкаже, які стрімінгові клієнти встановити.

Якщо ви слухаєте треки в mp3, що дещо дивно для володаря таких недешевих навушників, в додатку можна активувати фірмову обробку dsee extreme. Правда, з нею акумулятор сідає швидше. Так що краще слухати музику у flac і бажано в hi-res-переваги високого дозволу в wf-1000xm4 дуже добре чутні.

Пз дозволяє вибрати голосового помічника, google assistant або amazon alexa, або взагалі відключити його. Тут можна налаштувати команди сенсорного управління, переключити функцію зупинки відтворення при витяганні одного з корпусів з вуха, змінити мову голосового гіда і навіть включити російську. Нарешті, додаток дозволяє управляти фірмовою системою активного шумозаглушення.

Розслабтеся, вони все зроблять самі

Навушники самі вибирають оптимальні параметри anc, визначаючи за допомогою датчиків і сервісу геолокації, де ви знаходитеся і що робите. Є 4 режими:» перебування «(коли ви десь спокійно сидите),» ходьба«,» біг «і»транспорт”. Другий і третій відрізняються тим, що в них включається прослуховування навколишнього оточення, причому різної інтенсивності — це може відрегулювати користувач. А при бігу встановлюється максимальна прозорість. Також доступна опція “фокус на голос”, щоб добре чути розмови і відсівати інші шуми. Ще одна цікава функція дозволяє спілкуватися з знаходяться поруч людьми, не знімаючи навушники — треба просто почати розмову, і тут же буде активовано прослуховування обстановки.

Чи різниться саме шумозаглушення в різних режимах, визначити на слух не вдалося. За суб’єктивними відчуттями, anc скрізь працює однаково. Може бути, це і правильно, адже сидіти можна не тільки вдома, але і в галасливому місці. А транспорт буває тихим-наприклад, європейські поїзди.

Якщо хтось залишиться незадоволений шумозаглушенням, рекомендуємо поекспериментувати з насадками. Навіть найбільші штатні амбушюри (розміру l) не надто великі-діаметр у них всього 12,5 мм, а висота 8,5 мм.якщо замінити їх на силіконові l діаметром 13,5 мм і висотою 10 мм, ефективність шумозаглушення помітно зросте. Само собою, після установки насадок меншого розміру ефективність anc знизиться. У мобільному додатку, до речі, є функція їх перевірки на герметичність.

Так що можна вибрати і поставити насадки поменше, щоб не сильно тиснули, пожертвувавши ступенем шумозаглушення і віддачею на низьких частотах, або взяти правильні за розміром і насолоджуватися тишею і густими басами. До слова, про комфорт. Корпуси у wf-1000xm4 зовсім не маленькі, так що комусь вони можуть не підійти. Тому перед покупкою слід заглянути в магазин і обов’язково приміряти.

Як би там не було, робота anc не розчарувала. Головне, що шумозаглушення не робить сильного впливу на звучання навушників. При цьому здорово послаблює шуми, особливо в нижній частині діапазону (високочастотні прибираються пасивною ізоляцією). Якщо ж включити режим» прозорість”, високі, навпаки, посилюються, щоб краще звучала мова або якісь насторожують звуки.

Стійкість зв’язку у новинки зразкова. В межах міської квартири ніщо не може перешкодити якісній передачі даних — ні перегородки, ні масивна побутова техніка. У заміському дерев’яному будинку все теж добре, і тільки залізобетонне перекриття між поверхами викликало окремі переривання і запинання.

Чутність мови в режимі гарнітури поза критикою. Співрозмовники відзначали, що тембр голосу трохи змінюється в порівнянні з бесідою через смартфон, але розбірливість чудова. Ймовірно, це заслуга просунутої системи з датчиком кісткової провідності. Він використовується системою, щоб виділяти голос на тлі навколишніх шумів.

Головна пісня про старому

У навушниках працюють якісні драйвери діаметром всього 6 мм — чим менше розмір, тим легше і жорсткіше діафрагма, і тим менше спотворень виникає при її переміщенні. Для низьких частот ніякої шкоди: виявляється, великі динаміки в навушниках не потрібні — від них більше проблем, ніж користі.

Загальний характер звучання-фірмовий, характерний саме для sony, але дещо інший, ніж раніше. Аудіотехніці бренду завжди були властиві рівні і збалансовані інтонації. Те ж саме пропонує wf-1000xm4, тільки горезвісної нейтральності стало значно менше. Зате додалося музикальності, емоцій.

Навушники не намагаються передати якомога більше інформації, а відтворюють саме те, що потрібно: баси без довбання, гудіння і «вати», повітряні верху без стомлюючого дзвону. Особливо вражає масштаб звукової сцени – вона більше, ніж у більшості «затичок». Звукові образи в просторі розташовуються правильно, музична картина цілісна. Все це, зрозуміло, актуально для якісних записів. Помітна різниця між релізами в стандартному дозволі і hi-res — другі грають гармонійно багатшими, природніше, захоплюючі. Так що ніяких послаблень на портативність і bluetooth-новинка вимагає серйозного ставлення.

Про автономність

У режимі розмов одного заряду вистачає приблизно на 5,5 години з активним шумозаглушенням. Це не так вже й мало-швидше відвалиться язик і засохнуть вуха від такої тривалої балаканини, ніж в батареї скінчиться енергія. Треба лише тримати під рукою платформу бездротової зарядки і не забувати класти на неї футляр. Взагалі заявлений час роботи приблизно відповідає реальному. Треба розуміти, що витрата залежить від засміченості ефіру в діапазоні 2,4 ггц, використовуваного кодека (як відомо, aac ненажерливий), дозволу музики, яку ви слухаєте, і, само собою, рівня гучності.

Технічні характеристики

тип закриті tws-вкладиші драйвер динамічний, 6 мм бездротовий інтерфейс bluetooth 5.2, кодеки sbc, aac, ldac мікрофони 2 на кожен навушник шумозаглушення активне режим навколишнього звуку регульований управління сенсорне фірмові функції 360 reality audio, bsee extreme, clear bass бездротова зарядка так

Підсумки

Wf-1000xm4 — гаджет для тих, хто хоче отримувати задоволення від музики, слухаючи її у високій якості, і у кого є смартфонАбо плеєр з підтримкою кодека ldpc. Втім, при використанні aac навушники грають не сильно гірше, особливо, якщо відтворювати матеріал в дозволі 16 біт/44,1 кгц. На sony слід звернути увагу і людям, які працюють на удаленке і ведуть інтенсивні переговори. У ролі гарнітури новинка-одна з кращих на ринку.