Оперативна пам’ять dram почне дешевшати в четвертому кварталі, прогнозують аналітики

17

Компанія trendforce зробила прогноз по світовому ринку оперативної пам’яті dram на поточний і наступний квартали. Аналітики вважають, що в осяжному майбутньому галузь очікують зміни.

Тут і нижче зображення samsung

Пік цін на вироби dram, на думку експертів, припаде на поточну чверть року. Середня вартість різних типів пам’яті в порівнянні з другим кварталом 2021-го підніметься на 3-8 %.

Зокрема, вважають фахівці trendforce, в сегментах графічної і мобільної пам’яті зростання вартості складе до 15 %. Рішення dram для персональних комп’ютерів можуть подорожчати на 3-8 %, для серверів — на 5-10 %.

Проте вже в четвертому кварталі, як прогнозується, обсяг виробництва dram почне перевершувати попит з боку замовників. Паралельно очікується скорочення продажів персональних комп’ютерів. Нарешті, зростуть складські запаси. Все це призведе до зниження цін на вироби dram.

Так, згідно з прогнозами, оперативна пам’ять для персональних комп’ютерів в наступному кварталі може подешевшати на 5-10 %. У сегментах серверної та графічної пам’яті очікується зниження вартості до 5 %. Ціни на пам’ять для мобільних пристроїв залишаться на рівні поточного кварталу.

В цілому, середня вартість пам’яті dram різних типів в четвертому кварталі може скоротитися на 3-8% в порівнянні з третьою чвертю поточного року.