Основи контекстної реклами

506

[tweetmeme source=”Vsegonet” only_single=false http://vsego.wordpress.com/2010/07/27/osnovi-kontekstnoi-reklami/]
Основою контекстної реклами є контекстне оголошення. Це заголовок, текст і посилання на ваш ресурс. Вони прив’язуються до певних ключових слів і показуються тільки в тому випадку, якщо користувач запросив хоча б одне з цих слів.

В даному пості я опишу п’ять основних принципів, які допоможуть скласти ефективне оголошення для проведення успішної рекламної кампанії.

1. Використовуйте тільки «цільові» запити.

Людина, який ввів в пошукову систему запит «заробіток», міг мати на увазі «заробіток в мережі», «заробіток на блозі», «заробіток на Блогуні» або «заробіток на СМС».

Це один із прикладів не цільового запиту. Запит «заробіток» підходить для дуже великого кола осіб. А це означає, що оголошення буде показуватися як цільових, так і користувачам, яким абсолютно байдуже вашу пропозицію. Внаслідок цього, знижується ефект від оголошення.

Чим нижча ефективність (клікабельність) оголошення, тим нижче вона знаходитися в списку всіх інших оголошень. Якщо ефективність досягла мінімуму, то оголошення знімається з показів. Щоб такого не сталося з вами, ретельно вибирайте запити, за якими будете рекламуватися. Бажано, щоб оголошення показувалося тільки вашою «цільової групи».

2. Робіть оголошення коротким.

Стислість – сестра таланту.Це знає кожний з нас, це відноситься також і до тексту контекстне оголошення. Всі люди по натурі ліниві, тому й воліють короткі тексти довгим.

Не дивлячись на те, що контекстні оголошення і так обмежені за символами, виділятися з них будуть все одно самі короткі. Однак, не позбавляйте сенсу оголошення, роблячи його коротким. Ви повинні описати всю суть своєї пропозиції однією, двома фразами.

3. Використовуйте в оголошенні ключові слова.

Ключові слова, які є в оголошенні будуть виділятися «жирним». Це відразу приверне увагу до вашого тексту. Крім того, людина завжди звертає увагу на текст, за яким він вів пошук.

Уявіть, що вам потрібно просунути ваш блог за певним запитом. Ви ввели в пошукову форму «просування блогу». На який з наступних заголовків, ви відреагуєте: «Просування блогу в Мухосранськ» або «Просування блогу»? У другому випадку ви отримуєте саме те, що шукали.

Бажано використовувати ключові слова, як у заголовку, так і в тексті оголошення. Це завжди буде працювати краще, якщо ви не будете використовувати ключові слова в тексті взагалі.

4. Кожному слову – окреме оголошення.

Виходячи з попереднього ради, ви повинні виділяти окреме оголошення для кожного слова. Таким чином, ви зможете не тільки створити відповідний текст для кожного запиту, але і зможете перевірити на практиці ефективність тих чи інших слів. А це дуже цінний досвід.

5. Посилання з оголошення повинне вести на релевантну сторінку.

Уявіть на цей раз, що вам потрібен SEO спеціаліст. Ви справили пошук, і знайшли оголошення, що рекламує або фірму або певної людини. Але коли ви клікнули на посилання в заголовку, то не потрапили на сторінку з описом і цінами, а на сайт-візитку такої фірми або людини

В цьому випадку довелося б витрачати купу часу на пошуки сторінки з описом і цінами. Більшість людей не стануть навіть намагатися, а просто підуть на інший сайт. Саме тому посилання з вашого оголошення повинна вести не на головну сторінку, а на сторінку з описом того, що ви пропонували в самому оголошенні. Звичайно, іноді це може бути і головна сторінка.

Головний секрет: постійно випробуйте свої оголошення.

Це означає, що якщо ви хочете домогтися результатів, то ви повинні якомога швидше переходити від теорії до практики. Ви повинні постійно працювати над своїми оголошеннями, змінювати їх, стежити, як це відбивається на результатах.