Особливості конкуренції в блогосфері

209

Блогосфера має досить великою кількістю специфічних властивостей, які обосабливают її і виділяють серед інших сфер інтернету. Одним з таких специфічних властивостей блогосфери є особливість ведення конкурентної боротьби в ній.
Справа в тому, що будь вебмастер, який володіє блогом в тій тематиці, якій присвячено інший блог, може бути не тільки його конкурентом, але й партнером, а також самим безпосереднім представником його цільової аудиторії.

Для прикладу можна взяти популярну сьогодні тематику ведення особистого блогу просування і розвитку сайтів SEO.

Будь вебмастер, який тільки що створив свій перший сайт в даній ніші, потребує порад і підказок. Тому йому більше нічого не залишається робити, як відвідувати SEO блоги інших вебмайстрів, які мають досвід в даній області блогосфери. Таким чином, безпосередній конкурент стає постійним читачем блогу. Також дуже часто спостерігається ситуація, коли один блогер підписується на новинну стрічку свого безпосереднього конкурента, підвищуючи показники якості його ресурсу.

Крім того, власники блогів, які функціонують в одній галузі і займають одну і ту ж нішу, дуже часто співпрацюють між собою, для того щоб підвищити ефективність заходів по просуванню своїх блогів. Дуже яскравим прикладом такого співробітництва безпосередніх конкурентів є обмін посиланнями або гостьовими постами.

Також, тільки в блогосфері можна зустріти таку на перший погляд парадоксальну ситуацію, коли сам блогер сприяє підвищенню популярності свого безпосереднього конкурента. Мова йде про такому популярному серед блогерів заході, як публікація інтерв’ю з іншими блогерами.
Оприлюднюючи подібний матеріалу в блозі, його власник не тільки наповнює свій сайт новим і цікавим контентом, але і сприяє підвищенню популярності іншого блогера і його ресурсу. Або як ще спосіб це реклама блогера іншим топовим блогером.

Якщо говорити про саму блогосфері, то в ній досить важко зустріти слово «конкурент», яке блогери дуже часто замінюють словом «колега».
Всі ці особливості сучасної блогосфери роблять не тільки самої відкритим сегментом інтернету, але і сприяють просуванню і зростанню популярності ресурсів, що функціонують у ній.