Оцінка ефективності блогу

402

Створення блогу– це не тільки його розробка і розміщення.
Блог вимагає постійної уваги. Чи є толк від блогу, на який ніхто не заходить або який знаходиться на останніх позиціях в результатах пошуку? І чи потрібно витрачати гроші і час на створення такого блогу , про який ніхто ніколи не дізнається?
Як визначити, чи працює блозі або лежить мертвим вантажем десь в самому кінці пошукової видачі?

Багато оцінюють ефективність блогу за кількістю відвідувань або по перших місць при пошуковій видачі по певному запиту.
Які ж індикатори оцінки ефективності блогу дають більш точну картину? Найбільш об’єктивні критерії – це кількість цільових відвідувачів на блозі і їх перетворення у відвідувачів вчинили необхідну дію. Щоб визначити ці показники, потрібно відразу ж розділити між собою два поняття – ефективність блогу в цілому і ефективність просування блогу.

Для початку давайте розберемося, з чого складається ефективне просування блогу.

Відвідувачі потрапляють на блозі наступними способами:

  • Ті, хто вже знає про блозі. Вони набирають адресу блогу в адресному рядку або переходять на блог закладок.
  • Ті, хто нічого не знає, але шукає потрібний товар або послугу. Вони потрапляють на блог з результатів пошуку оголошень контекстної реклами.
  • Ті, хто клікнув по банеру або ссылке з чистої цікавості, тобто проявив миттєвий інтерес.

Перша група – це наслідок іміджевої реклами, коли відвідувач хоче потрапити на конкретний блог, так як вже знайомий з ним. Але це зовсім не означає, наприклад, що йому хочеться залишити коментар або скористатись послугами, які ви пропонуєте на вашому блозі. Швидше за все, відвідувач заходить на ваш блог, просто заради того, щоб подивитися, що нового з’явилося, і то за умови, що він одержав анонс нового поста в своєму риадере.

Третя група – наслідок роботи реклами. Банерна реклама більшою мірою працює на впізнаваність бренду.

А от друга група – і є ті самі цільові відвідувачі. Відвідувачі, які приходять на блозі, вже готові до здійснення певної дії. Іншими словами, вони вже готові придбати якийсь товар або замовити послугу, підписатися на ваш блог і так далі.

Таким чином, більш правильним і індикатором оцінки ефективності робіт, спрямованих на просування блогу, є «залучена цільова аудиторія». Цільовою аудиторією вважаються відвідувачі, що прийшли з результатів пошуку пошукових машин за запитами семантичного ядра, які вчинили переходи з каталогів, в яких блог зареєстрований і описаний, які перейшли з оголошень контекстної реклами і з рекламних банерів.
Далі мова йде про ефективність самого блогу, оскільки тільки від неї залежить, чи залишиться цільовий відвідувач на вашому блозі, чи змогли ви його зацікавити, чи знайшов він те, що шукав, або ж він закриє сторінку з вашим блогом і піде на інший блог.