Партнерські програми

293

Партнерка, як прийнято говорити в колах вебмайстрів, це ще один спосіб ведення бізнесу і заробітку в мережі. Партнерська програма або Партнерка — форма співпраці між продавцем і партнерами, при продажу якого-небудь товару чи надання послуг. І саме в цій статті ми розглянемо, типи партнерських програм, розглянемо типи партнерських сайтів, пошук партнерів і розглянемо коротко багаторівневий маркетинг.

Суть партнерських програм полягає в тому, що б через партнерів яких ви залучили як можна більше оточити аудиторію поширити ваш цінний продукт. Припустимо у вас є ваш власний мануал по розкручуванню сайту, який ви продаєте через свій сайт. Даний мануал дуже корисний, користується величезним успіхом серед вебмайстрів. І продаючи даний мануал ви не погано на ньому заробляти. Ціна вашого мануала допустимо 100$ у місяць через ваш сайт ви продаєте у середньому 10 таких мінлива. Значить ваш місячний дохід з цих продажів дорівнює — 1000$.

Але! Кожен з нас хоче збільшити продажі, а так само місячний дохід. І ви починаєте шукати партнерів. Так як ваш мануал стосується розкручування сайтів, то і партнерів будете шукати з цієї ніші. Знайшовши партнерів кожному з них ви привласнюєте унікальний ідентифікаційний номер. Припустимо ви знайшли 20 вебмайстрів, які погодилися стати вашими партнерами і розмістити на своїх сайтах посилання або банер на ваш продукт.

Проходить місяць і ви починаєте перевіряти результати по роботі з партнерами. Кожен з ваших партнерів продав за 5 мінлива зі своїх сайтів. Виходить 20*5=100 мануалів за місяць. Додатковий дохід 100(мануалів) * 100$=10,000$. Скажімо, що кожному партнеру ви пообіцяли комиссую з продажу в розмірі 30$ за мануал. Виплативши 3000$ вашим партнерам, ви залишилися з 7,000$ в місяць. А якщо пригадаєте, то самі без партнерів, ви продавали всього на 1000$ в місяць.

Ось в цьому і полягає суть партнерських програм.

Тепер поговоримо про :

 • типи партнерських програм
 • типи партнерських сайтів
 • пошук партнерів
 • багаторівневий маркетинг

На даний момент партнерок тьма-тьмою. Продаєте чи купуєте ви посилання, або банери, а може ллєте трафік, в кожній такій системі існує партнерська програма. Яка даємо вам ваш унікальний ID, який ви пиарите скрізь і підштовхуєте людей реєструватися по вашому посиланню, а потім отримуєте свої відсотки від дій цих людей зареєстрованих по вашому посиланню.

Типи партнерських програм

Поділити партнерські програми можна в залежності від того, за що вони платять гроші. Існує декілька схем, за якими можуть здійснюватися виплати учасникам:

 • оплата за продаж (PPS) (pay-per-sale)
 • оплата за дію (PPA) (pay-per-action).
 • оплата за показ (PPV) (pay-per-view)
 • оплата за завантаження (PPI) (pay-per-install)
 • багаторівневий маркетинг

Оплата за продаж

Людина, яка прийшла по партнерському посиланню, оплачує певний товар; вебмастер, привернув його, отримує винагороду у відсотках від вартості товару. До цього типу партнерських програм відносяться програми з продажу казуальних ігор, фізичних товарів – книг, квітів, контактних лінз і віртуальних предметів – карт оплати, хостингу, медіафайлів.

Оплата за дію

Гроші перераховуються за вчинення певного діяння, зазвичай заповнення реєстраційних форм, підписку на розсилку і ін. До цього типу можна віднести програми сайтів знайомств, онлайн-ігор, обмінних пунктів віртуальних валют та інші.

Оплата за трафік

Партнерські програми, які виплачують гроші за клік або за показ банерів можуть бути об’єднані, як програми з оплатою за трафік.

PPV-програма вимагає від публікує партнера (ПП) просто розмістити рекламку на своєму сайті і показувати його відвідувачам, щоб отримати свої комісійні. PPC-система вимагають ще один крок з боку відвідувача. Відвідувач повинен не тільки побачити оголошення, але і якшо по ньому, перейти на сайт рекламодавця.

Спочатку PPC був більш поширений, але його використання значно скоротилася за штучного накручування кліків. Контекстна реклама, така як Бігун, Яндекс.Директ, Google AdSense, не враховується в даній статистиці. На даний момент немає єдиної думки, чи можна віднести контекстну рекламу до партнерського маркетингу. Ви як думаєте можна чи ні?

Оплата за клік має перевагу над усіма іншими як метод виплат в PPC-системах, що базуються на показі контекстної реклами. Оплата за показ є найпоширенішою моделлю виплат за показ рекламних оголошень (банерів). PPM використовується Google в системі AdSense/AdWords, але це швидше виняток в пошуковому маркетингу.

Багаторівневий маркетинг

Тут все дуже просто, це як піраміда, припустимо ряд рекламодавців пропонує взяти участь у багаторівневій партнерській програмі, виплати у якій розподіляються по ієрархічній мережі рефералів і передплатників.

На приклад: Я беру участь в партнерській програмі і отримую виплати за підтверджену активність залучених мною відвідувачів. Якщо я залучать до участі в партнерській програмі припустимо ще двох осіб, то вся майбутня вигода, яку отримають обидва привлеченнух мною людини, відіб’ється на моїх доходи у вигляді якоїсь невеликої комісії.

Подібно сніжному кому, система приносить прибуток цілої ієрархічної мережі партнерів, які можуть навіть і не підозрювати про існування один одного, і не забуває приносити прибуток на саму верхівку піраміди.

Типи партнерських сайтів

За типом приналежності до партнерської програми виділяють сайти:

 • Беруть участь у партнерських програмах безпосередньо
 • Вступаючи в партнерські мережі
 • Приваблюють рекламодавців на своїх умовах

Пошук партнерів

Про прикладі пошуку партнерів я писав вище в цьому пості, а так же навів приклад заробітку на партнерах. Це був як один із способів.
Партнерські мережі, які мають велику кількість рекламодавців зазвичай володіють і великим списком професійних партнерів. Більша частина партнерів можуть бути залучені шляхом витрати якихось сил або ж можуть приєднатися до партнерської програми самі.

Сайти, які залучають ту ж аудиторію, що й сайт-рекламодавець, але не є конкурентами, — це потенційні партнери. Навіть безпосередній продавець або покупець може стати партнером, якщо це має сенс і не порушує правових обмежень або регулювань.

Пошук партнерської програми

На даний момент партнерок дуже багато. Все залежить від того, який саме сервіс вас цікавить. Ну а де шукати, то тут все просто. Або читайте блогерів з вашої ніші, вони часто роблять огляди нових сервісів у яких вже є можливість стати партнером і отримати посилання з вашим унікальний ID. Або часто все ті ж блогери публікують посилання на своїх блогу в сайдбарі на цікаві сервіси.

Навіть у мене на блозі в сайдбарі з права є така колонка під назвою «Користуйтеся», де я пропоную познайомитися з шістьма цікавими сервісами.

Так, що бояться партнерських програма не треба, активно користуйтеся ними, пиарьте ваші рефки і отримуйте дохід!