Партнери nvidia звернулися до американської влади з проханням звільнити відеокарти від підвищених імпортних мит

41

В рамках своєї кампанії з обмеження впливу кнр на світову економіку президент трамп ввів підвищені мита для товарів, імпортованих в сша з цієї країни. Поставляються з китаю відеокарти, наприклад, обкладаються за ставкою 25 %, і учасники ринку вважають, що виробництво в результаті все одно не переїде в інші країни, тому підвищені ставки краще скасувати.

Джерело зображення: pixabay

Оскільки американські регулятори в перший день цього місяця приймали подібні заявки на скасування митних тарифів, то nvidia, hp inc. І zotac звернулися до них з пропозицією віднести їх до розряду винятків, на які не поширюється дія підвищених митних тарифів. У сша, як пояснила nvidia, відеокарти не виробляються, а сама компанія випускає їх в обмежених кількостях на тайвані — по всій видимості, мова йде про так званих еталонних версіях плат і самих графічних процесорах. Спроби організувати виробництво за межами китаю, як стверджують представники компанії, успіхом не увінчалися, оскільки пандемія посилила негативний ефект. Дефіцит компонентів додався до проблем з логістикою, оскільки кількість пасажирських авіарейсів різко скоротилася, і розвивати виробництво на альтернативних майданчиках стало невигідно.

Zotac, що випускає відеокарти, додала у зверненні до американських чиновників, що навіть наявність контрактних виробників на території тайваню не виключає китай з виробничого ланцюжка. Знайти альтернативні джерела компонентів не вдалося, а наявність в ланцюжку китаю автоматично піддає імпортовану в сша продукцію дії підвищених митних тарифів.

Компанія hp inc. Пояснила, що виробничі підприємства amd, nvidia і їх підрядників розташовані в китаї, гонконзі, тайвані, малайзії і на філіппінах. Кінцева продукція все одно при цьому проходить через китай, і знайти йому альтернативу в достатніх кількостях і асортименті не представляється можливим. Регулятори тепер будуть розглядати цю заявку на виключення відеокарт з переліку товарів, що обкладаються підвищеним митом, хоча крім інтересів учасників ринку і споживачів, вони будуть враховувати і первісну мету ослаблення ролі китаю.