Підсумки цифрового саміту idc future of work 2021

15

23 вересня 2021 р.в цифровому форматі відбувся другий російський idc future of work summit «майбутнє роботи – орієнтир на людину і досягнення цілей». Саміт став майданчиком для обміну думками всіх зацікавлених сторін: генеральних директорів, директорів з інновацій, іт-директорів, директорів зі змін, директорів з персоналу, директорів з безпеки – тих, хто визначає сьогодення і майбутнє роботи у великих російських компаніях.

Відкриваючи саміт, віце-президент idc в росії і снд роберт фаріш сказав: “для idc майбутнє роботи – це не тільки актуальна тема заходу, а й масштабна область дослідження. Результати останніх опитувань показують, що зміни відбуваються всюди, практично всі компанії експериментують. На жаль, універсальних шаблонів не існує, кожна організація шукає формат, який підійде саме для неї». Роберт фаріш зазначив, що порядок майбутнього роботи включає не тільки вирішення завдань, обумовлених пандемією, таких як оперативний перехід на гібридний формат роботи, а й довгострокові питання, такі як формування цифрових навичок для створення нових цінностей на цифрових підприємствах.

Темп змін у бізнесі безпосередньо залежить від цифрової грамотності населення та доступності цифрових ресурсів. Андрій майоров, міністр цифрового розвитку та інформаційно-комунікаційних технологій новгородської області, розповів учасникам саміту, як формується майбутнє роботи і розвивається людський капітал в рамках національної програми «цифрова економіка» у ввіреному йому регіоні. “ми відкриваємо школи програмування у віддалених районах; такі ініціативи-це шлях вирішення, в тому числі, і проблем міграції, адже цифрові навички, отримані в таких навчальних закладах, люди можуть застосовувати безпосередньо там, де вони живуть; крім того, ми докладаємо великих зусиль до створення сучасної інформаційної інфраструктури: розвиваємо мережі, встановлюємо вишки стільникового зв’язку», – повідомив міністр.

Як вирішувати питання дефіциту цифрових навичок, стало першою фокусною темою саміту. Володимир злотников, менеджер з розвитку корпоративного бізнесу coursera в регіоні emea, представив методологію вирішення даного завдання-для початку потрібно чітко визначити довгострокові бізнес-цілі, і оцінивши існуючі в компанії компетенції, поставити реалістичні цілі по необхідному рівню володіння цифровими навичками; крім цього, важливо паралельно розвивати здібності співробітників працювати в крос-функціональних командах-це дозволить усунути бар’єри між цифровими підрозділами та іншими бізнес-функціями, і тим самим сприятиме підвищенню ефективності та гнучкості компанії.

Темою автоматизації рутинних процесів для вивільнення часу співробітників для виконання більш важливих для бізнесу творчих завдань відкрилася сесія»розширення можливостей персоналу”. За даними березневого опитування idc future of work survey, в якому взяли участь 50 компаній з росії, 64% з них впровадили або планують впровадження технологій rpa. Світлана анісімова, генеральний директор, uipath в росії і країнах снд підкреслила, що rpa – це та технологія, яка може значно прискорити цифрову трансформацію, так як вона не вимагає зміни внутрішніх систем, і при невеликому фінансовому вкладенні дозволяє системам і користувачеві ефективно взаємодіяти і обмінюватися інформацією.

Далі учасники саміту, що представляють найрізноманітніші галузі російському економіки, поділилися тим, як вони борються з емоційним вигоранням співробітників за допомогою предиктивної аналітики, використовують технологи доповненої реальності в робочих процесах, застосовують цифрових двійників для підтримки прийняття рішень, оптимізують час роботи висококваліфікованих фахівців і гуманізують цифрову трансформацію. Спікерами цієї частини програми стали: дмитро гришин, директор з інновацій, «банк уралсиб», дмитро пшиченко, cio в гірничодобувному холдингу, провідний викладач, ранхигс, оксана апейкина, старший віце-президент, заступник керівника операційного блоку, банк «відкриття», олексій мітенков, заступник генерального директора з іт, «калашников», павло теплов, директор з інновацій, «меркатор холдинг», павло соколов, директор департаменту інформаційних сервісів, biocad, максим шереметьєв, іт-директор, дк «титан», григорій гаврилков, виконавчий директор департаменту іт, “россельхозбанк«, іван ісаєв, директор департаменту машинного навчання, iponweb, ксенія кисельова, головний редактор,»центр підготовки керівників і команд цифрової трансформації вшгу ранхигс”.

Окремим блоком у програмі саміту піднімалася тема повернення інвестицій у корпоративну культуру. Ведуча блоку марина орловська, керуючий партнер teamsonance, з запрошеними практиками цифровізації: катериною генкіною, міжнародним експертом з управління змінами, оленою салиховой, старшим віце-президентом, керівником блоку по роботі з персоналом банку «відкриття», маріанною даніліна, керівником напрямку цифровий трансформації «промсвязьбанка», світланою овсянникова, заступником директора департаменту іт, «інгосстрах» – обговорили, які інструменти необхідні новим лідерам, щоб організація залишалася ефективною і стійкою по ходу безперервного вдосконалення та адаптації до нових реалій. Якщо компанії вже домоглися істотних результатів, впроваджуючи нові технології, і стали привабливими для цифрових талантів, то наступне важливе завдання – сформувати корпоративну культуру, що сприяє тому, щоб нові співробітники брали на себе відповідальність, проявляли свої компетенції і створювали інновації. Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, компанії повинні бути гнучкими і адаптивними до швидко мінливих реалій. Співробітники повинні бути прихильні цілям організації, а також своєчасно поінформовані про шляхи, якими компанія планує цих цілей досягти.

У сесії, присвяченій необхідності змін, що стосуються організації робочого простору, на порядок було винесено проблематику гібридної роботи. Згідно idc future of work survey, в період з початку масової вакцинації 64% опитаних російських компаній допускають ту чи іншу форму віддаленої роботи. Idc вважає, що за гібридною роботою майбутнє. В рамках цієї частини програми обговорювалися кращі практики організації домашніх офісів і гнучких офісних просторів під нові завдання, учасники: марія войтик, керівник проекту x5 home office, х5 group, андрій жамкін, генеральний директор, wework в росії, центральній та східній європі, ілля садовенко іт-директор, mary kay, дмитро турчановский, заступник начальника управління іт, «зарубежнефть», наталія триппель, начальник управління розвитку іт-процесів, «банк зеніт», ілля родіонов, керівник відділу технічної підтримки, «фаберлік» – обмінялися досвідом переходу на гібридну модель і впровадження нових правил гібридної роботи, а також обговорили кращі практики інтеграції нових співробітників і успішні ініціативи для збереження командного духу в режимі «удаленки».

Спікерами саміту стали 27 експертів, керівників вищої ланки провідних російських і зарубіжних компаній. Спонсорами заходу виступили coursera і uipath.