Після довгої перерви в росії зросла абонентська плата за стільниковий зв’язок

35

Минулого місяця росстат відзначив зростання вартості стільникового зв’язку для кінцевих споживачів. Абонентська плата вперше зросла з кінця 2020 року — весь цей час зміни в тарифах переважно залишалися несуттєвими. Проте висока конкуренція не дає цінам піднятися ще вище, до рівня, відповідного загальному зростанню цін, у тому числі — у сфері послуг.

Джерело: terimakasih0 / pixabay. Com

За даними росстату середньостатистичний пакет послуг стільникового зв’язку в листопаді подорожчав на 2,4% в порівнянні з попереднім місяцем. Ціни на самі тарифи теж виросли – в середньому на 1,6% до 391,6 руб.примітно, що в попередні місяці тарифи не тільки росли незначними темпами, але часом ціни навіть знижувалися. Попередній стрибок цін фіксувався з січня по травень 2020 року, ціни за кілька місяців піднялися на 10% з 344,2 до 384,2 руб. В середньому за 11 місяців 2021 року тариф на послуги мобільного зв’язку виріс на 2,6% в порівнянні з порівнянним періодом 2020 року.

Рбк

Інфляція «допомогла» операторам прийняти рішення про підвищення цін на послуги. Якщо офіційний рівень інфляції в країні склав 8,4 % річних, то ціни на ринку послуг виросли за підсумками періоду на 5,2 %, в число найбільш подорожчали увійшли і послуги мобільного зв’язку. Тим не менш, найгірший сценарій поки не реалізований. Так, експерти content review очікували зростання цін на мобільний зв’язок на 15-16 %. Хоча цього не сталося, виручка операторів збільшилася на 4-11 %.

На думку представників галузі, варто враховувати і різницю між обсягом споживання послуг і ціною за одиницю послуги — перший показник незмінно зростає, другий — неухильно знижується. У підсумку “середній чек” абонента на російському ринку майже не змінюється вже десять років. За даними “вимпелкому” послуги зв’язку в росії є найдоступнішими в світі, багато в чому завдяки високому рівню конкуренції.

Певним стримуючим фактором вважається і діяльність федеральної антимонопольної служби рф (фас), яка займається регулярним моніторингом тарифів, оцінюючи наявність «технологічного, економічного та іншого обґрунтування» зміни тарифів, що ущемляє інтереси споживачів.