Подкастинг. Встигни вскочити в поїзд!

196

Подкастинг, як цікава альтернативна форма подачі інформації, набирає все більшого поширення в рунеті. З’являються нові обличчя, народжуються нові програми – інформаційні, розважальні, авторські. Люди займаються цим, розуміючи, що справа це не тільки цікаве, але і корисне для інтернет-ресурсів.

Де і кому можуть бути корисні подкасти?

Новинних та інформаційних ресурсів аудіо форма подачі інформації дозволить запропонувати відвідувачам альтернативу читання текстових статей.

Розважальні ресурси можуть використовувати подкасти для створення аудіо-передач, інтерв’ю та інших програм, цікавих постійним користувачам.

Блогерам ж подкасти допоможуть урізноманітнити свій ресурс, зробивши його цікавіше і зручніше для читачів.

Проте ж, якщо все це так зручно і корисно, то чому ж ми не спостерігаємо стрімкого розвитку інтернет-мовлення? Що гальмує масове поширення?

Якийсь час тому керівник подкаст-терміналу PodFM Максим Спиридонов у своєму аудіо-журналі «Рунетология» піднімав питання поширення подкастингу в рунеті. Гості програми, відомий подкастер Умпутун і популярний ведучий Олександр Плющев, тоді розкрили безліч аспектів. Однак, якщо Умпутун зі свого зарубіжжя міркував про практичні моменти, то Плющев головною проблемою позначив технічну сторону – тобто, відносну складність поширення подкастів в наших умовах.

З Плющовим не можна не погодитися – в нашій країні саме технічний аспект гальмує масове поширення подкастів. Маються на увазі способи доставки цих самих подкастів слухачам.

Вважається, що саме поняття «podcast» народилося в компанії Apple як назва медіа-файлів, що надаються для прослуховування на гаджетах марки. Відповідно, способом доставки подкастів слухачам апріорі повинна була бути безпосередня їх завантаження в мобільні пристрої.

В Америці та країнах Європи, де мобільний інтернет уже давно масово доступний, це реалізувалось повною мірою. Сьогодні будь-хто, що цікавиться, може підписатися на стрічки подкастів, отримати їх на свій iPod або iPhone і слухати улюблені випуски в навушниках або підключивши його до автомагнітоли.

У нас же з цим поки все не настільки безхмарно. Високотехнологічні гаджети має далеко не кожен, але навіть при їх наявності залишається гострим питання: мобільний інтернет.

Безлімітний інтернет в своїх мобільних пристроях сьогодні мають не багато щасливці. Інші ж, зважаючи на чималу вартість, змушені скрупульозно рахувати і економити трафік…

Ось, приміром, у свіжих моделях телефонів Nokia для вітчизняного ринку є спеціальний віджет для подкастів. Однак при його налаштуванні сам апарат попереджає власника про те, що при використанні даного елемента можливий великий витрата трафіку мобільного інтернету. Промовистий факт? Ще б!

Не для таких надмірностей поки що наша мобільний зв’язок… І тому «правильним» (читай – простим способом для отримання подкастів користуються небагато.

В основному ж, схеми роботи з підкастами у нас сьогодні такі:

  • — завантажити цікаві подкасти і послухати безпосередньо на комп’ютері,
  • — завантажити підкасти і «залити» їх в плеєр,
  • — завантажити подкасти, записати на «флешку» і застромити її в автомагнітолу.

Як бачимо, при видаленні від комп’ютера – скрізь одна і та ж схема: завантажити-переписати послухати… Зручно? Не дуже.

Для того, щоб говорити про зручність, необхідно для початку прибрати складову «переписати», позбавивши користувача від зайвих дій. А пункт «завантажити» вже сьогодні можна автоматизувати – уже існують способи автоматичного скачування вакансій подкастів за передплатою. І тоді залишиться лише сама приємна складова – «слухати»… Слухати те, що хочеш, і тоді, коли зручно!

При усьому вищевикладеному, особисто я все ж сподіваюся на світле майбутнє для вітчизняного подкастингу. Адже технології розвиваються стрімко, і недалекий той час, коли способи доставки контенту стануть більш досконалими і більш доступними. Ось тоді подкастинг стане масовим.

І дуже можливо, що такий формат подачі інформації стане невід’ємною частиною будь-якого поважного інтернет-ресурсу.

Так що, друзі, розвивайтеся в подкастинге вже зараз! Щоб в недалекому майбутньому не бігти за поїздом сучасного інтернету, а вже сидіти в зручному кріслі вагона.

Про автора:

Роман Волошин
В минулому – радіоведучий.
У цьому – менеджер, блогер, активний користувач інтернет.
Веду свій блог, присвячений подкастингу: ПОДКАСТеРУ
Із задоволенням візьму участь у цікавих проектах,
пов’язаних з подкаст-діяльністю.
e-mail:
[email protected] twitter: @rvoloshin