Поради Google для вебмайстрів не завжди корисні

437


Після виходів алгоритмів Пінгвін і Панда, все частіше в рунеті стали перекладати статті та відео від Google з його порадами для вебмайстрів. Пошуковик і його команда дають нам поради та кажуть як правильно створити сайт, як його розкручувати, який контент писати і як заробляти.

Алгоритми навели такий шерех по всьому інтернету, що вебмастера почали прислухатися цих рад. Але чи завжди поради, які дає Google корисні для наших сайтів?

Раз Google радить, значить він дійсно знає, що правильно. Я теж вирішив піти одному з рад даного пошукача. Як я вже раніше розповідав, та й ви могли помітити, я почав працювати з Adsense. Щодня маючи свою копієчку з блогу, я був радий тому, що є.

Як то минулого місяця переглядаючи блог через аналітику і вебмастер, побачив 400 url’ов на блозі які або були закриті від індексації robots.txt, або з ними була інша проблема. Вичистивши всі, я зайшов у свій обліковий запис, там є вкладка під назвою ” Налаштування облікового запису. Зайшовши туди, я звернув увагу на те, що в графі Доступ для робота AdSense відображається близько 10 помилок.

При більш детальному перегляді, побачив, що робот не може отримати доступ до певних сторінок на блозі. А саме якщо перейти по навігації на 2, 3, 4 і т. д сторінки, банер в сайдбарі не відображається. Перше питання було, що робити і як це виправити.

Але як завжди на допомогу прийшов Google, який мило запропонував прописати у файлі robots.txt два рядки:

User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:

Їх я і додав, а так само змінив свій файл robots.txt. У підсумку місяць березень був провальним в плані заробітку на рекламі. Так, даний код виправив індексацію сторінок, реклама стала видна на всіх сторінках блогу, але чому то заробіток в рази впав.

В кінці березня, я видалив з robots.txt запропонований мені раніше код і вже на третій день після видалення, показники денного заробітку повернулися на колишні позиції. Для прикладу

  • Id: за день 0,2$
  • Без коду: за день 1-3$

Вже не знаю, збіг чи ні, але факт залишається фактом. Ось тепер сиджу і думаю, чи так корисні Поради Google вебмастеру, або все ж їх треба тільки прислухатися і робити як сам вважаєш за потрібне.

Одна справа-перекладати статті і відео від Метта Каттса або Ренда Фишкина, інше перевірити все на особистому досвіді, чого на жаль багато блогери-перекладачі я так думаю ніколи не робили.

Думайте своєю головою, що для вас і ваших проектів добре, а не те, що вам радять і переводять для вас.

Як ви вважаєте, Поради Google вебмайстру корисні чи ні?

[adsense]