Пояснення спірного моменту фільму ” стартрек: відплата» з еліс ів

44

Можливо, сцена з керол маркус у фільмі « стартрек: відплата », коли актриса еліс ів з’явилася в нижній білизні, є найбільш пам’ятним, хоч і спірним моментом. І це те, що робить його обговорюваним майже через 10 років з моменту випуску.

Стрічка джей джей абрамса продовжила подорожі молодої команди starship enterprise під проводом капітана джеймса кірка (кріс пайн). Продовження виявилося ремейком фільму ” стартрек 2: гнів хана » і повторно представило деяких ключових персонажів картини 1982 року, в тому числі молоду версію доктора керол маркус, в перезавантажену альтернативну часову шкалу келвіна.

Спроба абрамса приховати, що бенедикт камбербетч грав хана в « відплати », справила негативне враження, але сцена, де керол маркус роздягається до нижньої білизни залишається не менш проблемною для франшизи. Для контексту: кірк пішов за керол в шаттл, коли вона готувався його до запуску. Маркус також попросила капітана “відвернутися”, поки вона переодягалася в льотний костюм, але кірк проігнорував її прохання і побачив її в нижній білизні. Очевидно, сцена була зроблена лише для того, щоб показати сексуальну привабливість еліс ів, і багато фанатів франшизи просто не розуміли, навіщо це потрібно.

Незабаром після випуску фільму в 2013 році, багато, включаючи режисера джей джей абрамса, почали захищати еліс ів, коли на її адресу послідувало безліч критики. Співавтор сценарію деймон лінделоф так і зовсім написав у twitter, що «це було невиправдано і без необхідності», а алекс куртцман пояснив, що вони хотіли тим самим урізноманітнити стрічку, і насправді не хотіли показати сексуальний характер сцени.

« стартрек: відплата “, як вже було сказано, був випущений в 2013 році, коли рух me too почав набирати обертів і змусив голлівуд притягнути до відповідальності тих, хто зловживав своєю владою і переслідував жінок. Сцени з нижньою білизною у виконанні еліс ів була одним із прикладів того, як аудиторія чинила опір, невиправдано експлуатуючи жіночого персонажа. І, як підсумок, це єдине, чим запам’яталася керол маркус у фільмі.