Представлені нові відеокарти з китаю з продуктивністю на рівні geforce rtx 2080

38

Китайська компанія innosilicon провела прес-конференцію, де розповіла про нові графічні процесори fantasy one. На жаль, докладні технічні характеристики не розголошуються. Але компанія продемонструвала кілька нових відеокарт, наприклад fantasy one type a націлена на споживчий ринок. За запевненнями innosilicon, продуктивність їх рішення знаходиться на рівні nvidia geforce gtx 1660 і становить 6 терафлопс. Карти отримали 16 гбайт відеопам’яті gddr6 (x) з розрядністю шини 128 біт.

Китайській компанії довелося розробити власний аналог пам’яті gddr6x. Справа в тому, що формат gddr6x є ексклюзивною технологією американської компанії micron, а право встановлювати ці модулі належить виключно nvidia ampere.

Також показали type b, який являє собою рішення з двома графічними процесорами fantasy one і 32 гб пам’яті gddr6(x). Відеокарта змогла показати результат в 10 терафлопс.

Карти підтримують велику кількість api-інтерфейсів: opengl, opengl es, opencl, vulkan і directx. Порівняльні тести проводилися на unigine heaven opengl, що принаймні підтверджує працездатність відеокарт.

Схоже, що і type a, і type b будуть доступні в різних виконаннях. Знімки для преси включали в себе рішення з повністю пасивним охолодженням. Але необхідно дочекатися додаткової інформації або релізу, щоб робити висновки.

Незважаючи на те, що innosilicon ще не випустила в продаж рішення на fantasy one, вони не збираються зупинятися і в 2022 році мають намір показати нові і більш продуктивні графічні процесори fantasy 2 і fantasy 3. Згідно із заявою компанії, нові графічні чіпи перейдуть на 5-нанометровий техпроцес, а виробництвом, ймовірно, займеться тайванська tsmc як одна з небагатьох компаній, успішно перейшли на 5 нм.