Про Популярність Блогів

363


Є думки, що блоги нині вже не так популярні, як це було кілька років тому, що їх затьмарюють соціальні мережі, і зокрема Твіттер, але якщо бути об’єктивним, це далеко не так. Блоги були і є в пошані. Сама блогосфера набрала небувалих обертів в Рунеті і розвивається великими темпами. Блоги створюються в непомірному кількості, як на безкоштовних движках, так і на платних хостингах.

Створити блог ЖЖ або на хостингу Гугла не становить ніякої праці, всього кілька хвилин реєстрації і карти вам у руки. Пишіть, що душа забажає, а бажає вона, як завжди, багато. Хтось пише про своїх нехитрих будні, інші описують свій досвід роботи, треті, розуміючи, що блог може принести їм дохід, займаються його монетинзацией. При цьому, частина блогерів – це початківці, інша — ті, які з’їли не одну собаку в цій справі.

Але, що ж таке блоги? Всі розуміють суть цього явища? Що відрізняє блог від сайту, навіть від сайту портального типу? В першу чергу, це наявність безперервної стрічки запису. Блоги можуть мати різні рубрики, категорії, власні сторінки, але все ж, будь-яка запис при її публікації потрапляє в цю стрічку, яка, по суті, і є RSS – канал. Таким чином, всі записи блогу можуть транслюватися і на сторонні ресурси.

Сайт, навіть якщо це не звичайний html, а створений на движку CMS, якщо над ним спеціально не попрацювати, не має такої фішки. Його RSS стрічки можуть виводитися окремими тільки каналами, що ускладнює підписку по RSS на весь сайт. Звичайно, можна і движок сайту заточити, що він буде працювати, як блог, але зауважте мою формулювання: сайт буде працювати, як блог. Це говорить про початкових відмінності в тому, як подається інформація на блозі і як вона виводиться на сайт.

Що характерно для блогу – це легкість його ведення. Робити публікації в блозі – це може кожен, бо для цього немає необхідності чітко структурувати всю інформацію і робити зрозумілу навігацію. Блог — це щоденник онлайн. Всі пости датуються, зберігаються в архівах по місяцях, ось і вся навігація, якщо не рахувати ще тегів і рубрик.

Саме із-за легкості ведення, швидкої індексації блогу через швидких публікацій, частих записів – блог залишається і є найпопулярнішим Інтернет-ресурсом навіть, незважаючи на розвиток набирають популярність соціальних мереж.

А як думаєте ви, блоги все ще популярні?