Природні методи просування сайтів

360


Під просуванням сайту зазвичай розуміється підняття його позиції у списку, що видаються пошуковими системами по певному запиту користувача. Адже ця позиція є показником рейтингу і відвідуваності сайту. І, як правило, чим вище сайт в результатах видачі пошукових систем, тим більше відвідувачів переходить на нього з пошукових систем.

Звичайно, якщо є попит, є і пропозиція. Розроблено цілий комплекс заходів, спрямованих на пошукову оптимізацію сайту, SEO (search engine optimization), окремі вебмастера, оптимізатори і цілі організації запропонують власнику «молодого» сайту свої платні і далеко не дешеві послуги з його «розкручування», пообіцяють в лічені місяці гарантовано «просунути» його ледь чи не в першу десятку результатів пошуку…

Чому ж останнім часом все більша кількість вебмайстрів говорять про те, що природне просування сайтів більш надійно і результативно, хоча і займає набагато більше часу?
Однією з причин, по яких необхідно використовувати природні методи просування сайтів, є посилення пошуковими системами санкцій проти ресурсів, які просуваються за допомогою неприродних, спамових методів. Такі ресурси визначаються за допомогою спеціальних фільтрів пошукових систем.

Так, якщо ще кілька років тому можна було за допомогою покупних зовнішніх посилань просунути в списку результатів пошуку практично будь-який web-документ. На сьогоднішній же день надмірна кількість посилань не тільки не гарантує верхніх рядків у списку, але навіть може сприяти заниженим положення позиції такого документа (сайту).

Це пов’язано з появою нових алгоритмів побудови списку сайтів пошуковими системами, таких, наприклад, як поведінковий фактор і геотаргетинг. Перший, поведінковий фактор базується на аналізі поведінки користувача на сайті, що є характеристикою якості та релевантності інформаційного навантаження даної сторінки. Геотаргетинг — це залежність від взаємного розташування користувача, що шукає інформацію в пошуковій системі і місця реєстрації сайту (першими видаються найбільш релевантні в геополітичному аспекті сайти). І пошукові системи не стоять на місці, з кожним роком удосконалюючи свої фільтри.

Таким чином, природне просування сайтів стає все більш актуальним.

Однак, не зовсім зрозуміло, де ж межа між природним і штучним просуванням. Адже високих місць у списках пошукачів не досягти без достатньої кількості тих же зовнішніх посилань, наприклад.

Перш за все, хочеться відзначити, що ситуація в бізнесі онлайн мало відрізняється від реального життя. І в звичайному світі, і в мережі йде процес еволюції. А еволюція відбувається поступово. У наш час дуже рідко буває, що якась компанія за кілька місяців може завоювати ринок, т. к. вільних ніш майже не залишилося. Світові компанії-гіганти (Соні, Мерседес, Microsoft десятиліттями працювали і продовжують працювати над своїм просуванням, тобто над впізнаваністю та успішністю. Боротьба з конкурентами стимулює до пошуку нових рішень, реалізації сміливих ідей, вироблення особливостей.

Те ж саме відбувається в просторах Інтернет.

Щоб сайт став успішним всерйоз і надовго, над ним потрібно постійно працювати: розвивати, збагачувати унікальним контентом, не поспішаючи додавати корисні посилання. Важливо, щоб процес розвитку сайту відбувався еволюційним шляхом. «Вибухи» числа посилань і відвідуваності можуть тільки зашкодити репутації нового ресурсу, адже з моменту його появи пошукові системи ведуть свого роду спостереження за його розвитком.

Щоб робота по природному просування сайту була максимально результативною, слід враховувати деякі моменти.

Важливо, щоб дизайн сайту був не «публічним», тобто він повинен мати своє обличчя, відрізнятися від загальної маси. Можна оплатити роботу професійного дизайнера або самому навчитися роботі з фотошопом і мовою програмування HTML та сайт не буде зливатися з загальною масою шаблонів.
Для інформаційного заповнення сторінок слід використовувати переважно унікальний контент, т. к. пошукові системи легко розпізнають копіпаст.

Щоб не потрапити під дію фільтру АГС, важливо уникати переоптимизации. Під цим терміном розуміють надмірне використання «ключових» фраз або слів та/або їх виділення на сторінці. Результатом виявлення переоптимизации пошуковими системами є зниження його в списку видачі, або накладення фільтра на сайт.

І звичайно ж, поведінковий фактор. Не бажано, щоб користувач, не встигнувши зайти на сайт, тут же пішов з нього. Щоб уникнути цього, потрібно оптимізувати інформацію: вона повинна бути інформативною (давати конкретні відповіді на поставлені запитання), цікавою (щоб було не нудно читати), наочною (бажано з використанням зображень і відео).

На закінчення хочеться сказати, що конкурентна боротьба в будь-якій галузі є стимулом розвитку. Природне, еволюційне просування сайту неминуче принесе результат при терплячому, наполегливий і вдумливого підходу.