Реклама і хто її жертви

328

Багато разів доводилося чути як і при приватних розмовах, так і на просторах інтернету, що саме читачі або глядачі є цими самими жертвами реклами, яку ми бачимо скрізь у повсякденному житті. Іноді зайшовши на якийсь блог, ми не можемо нормально зосередитися на прочитання тексту, із за великої кількості реклами. Але вірно вважати відвідувачів жертвами реклами? І хто саме такими є саме те, що я постараюся з’ясувати в цьому пості.

Моя думка, що саме рекламодавці і є жертви реклами. Так як саме вони витрачають величезні гроші на рекламу, будь то реклама у вигляді банера на блозі, або реклама їх продукції на ТБ або в газеті. Витрачаючи величезні кошти для реклами своїх послуг або товарів, рекламодавці через деякий час задають один і той же питання: Заради чого всі ці витрати? Хіба реклама гарантовано окупається?

Для того що б подібні питання не виникали, потрібно навчитися простим речам які в подальшому дозволять вам як рекламодавцю отримувати від реклами саме те на що ви розраховуєте. А не бути черговим рекламодавцем який витрачає величезні кошти на рекламу. Ви повинні стати господарем реклами, а не її жертвою.

Давайте розбиратися. І для початку розберемо саме поняття, що таке хороша реклама.
Реклама повинна бути креативна, технічна і працює.

Саме по собі вислів «Гарна реклама»-оманливо. Для кого вона хороша? Особисто я ділю хорошу рекламу на три види:

  • Хороша реклама, це реклама, яка несе в собі оригінальну ідею ідею. Вона може бути смішною, сумною або лавірувати на межі дозволеного .
  • Буває технічно хороша реклама. Вона красиво намальована, надрукована на гарному папері, або озвучена добре поставленим голосом.
  • А буває просто добре працює реклама. Вона може бути креативною, не надто технічною, але вона працює і призводить до вас клієнтів і покупців.

Яку з трьох ви виберете?

Коли ви вирішуєте якою повинна бути реклама, або вже оцінюєте те, що для вас вже зробили слід твердо відкинути всі міркування про оригінальності або креативності, так само на час відволіктися від технічних моментів — таких, як дизайн або якість поліграфії — і повністю зосередитися на тому, що робить рекламу працює, на її утриманні.
Повідомляє реклама щось таке, що дійсно важливо чи цікаво для вашого клієнта? Правильний тон вибрано для цього спілкування?<
Ось важливі питання, на які потрібно знайти відповідь в першу чергу. Це прості запитання, але щоб відповісти на них, треба знати три речі: вашу компанію, умови, в яких вона працює, і ваших клієнтів.

І так перед вами завдання: є реклама, яку треба оцінити.
Є люди, які можуть це зробити: рекламщики, ваші близькі або друзі, ви самі, ваші клієнти і ще дехто.
Так хто ж з них компетентний?
Рекламщики.
Це творчі, креативні і професійні люди, які вміють придумувати оригінальні ідеї. Тому перш, ніж вони помчать робити для вас рекламу, спробуйте їх познайомити зі своєю компанією, її клієнтами і уважно спостерігайте, чи виявлять вони щирий інтерес до вашої специфіці або вислухають вас з ввічливості.
Ваші близькі та друзі
Ваші близькі і друзі — це ті, кому ми довіряємо. Тому коли реклама викликає сумніву, її показують близьким. Але вони знають вас, але не ваш бізнес і не ваших клієнтів (якщо тільки вони не в справі). Тому їм важко дати правильну оцінку змістовної сторони реклами, тільки її оригінальності та рівнем технічного виконання. Але в першу чергу потрібен той, хто може судити про суть справи.

Ви самі
Так, ви той, хто знає вашу компанію, як ніхто інший. І ви знаєте своїх клієнтів. Якщо ви зумієте відволіктися від оригінальності і «краси», ви зможете дати рекламу об’єктивну оцінку. Нехай ті, хто робить для вас рекламу, врахують ваші вимоги і тоді ви отримаєте працюючу рекламу. Є тільки одна проблема.
Іноді ми настільки занурені у справи своєї компанії, так багато думаємо про її розвиток і перспективи, що починаємо плутати те, що є насправді, і те, що нам хотілося б мати.
Щоб уникнути цієї помилки, потрібно обов’язково перевіряти своє уявлення про компанію тим, що говорять про неї самі клієнти.

Ваші клієнти
Ніхто не знає, чим цінна ваша компанія для клієнтів настільки ж добре, як вони самі. Тому краща за змістом реклама заснована на тому, що говорять самі клієнти. Слухай, записуй і нехай в рекламу — ось найпростіший рецепт, який змусить працювати вашу рекламу. Нехай вони говорять не дуже красиво і не дуже креативно, але зате те, що вони скажуть, буде зрозуміло і близько для інших клієнтів.

Рідкісні фахівці
Є люди, які займаються розробкою реклами так, як це належить робити – від знання бізнесу і його клієнтів. Вони працюють з компаніями на довгостроковій основі, тому що їх власникам, відчувши переваги правильно розробленої реклами, потім не хочеться знову потрапляти в залежність від випадку і голого креативу. Якщо перед вами стоять складні і масштабні рекламні завдання, є сенс відшукати цих людей і скористатися їх досвідом.

Тепер ви не жертва, а господар!
Тільки тоді, коли змістовне ядро реклами чітко визначено, можна робити її креативної і технічно бездоганною. Творчі і технічні фахівці відшліфують її для вас, але навіть тут за справою потрібно доглядати. Їх професійне бажання зробити рекламу цікавіше і красивіше не повинно перешкодити головного, заради чого вона робиться заради повідомлення, зрозумілої і близької вашим клієнтам. Якщо ви знаєте, яким воно повинно бути, ви більше не будете жертвою реклами.

Так хто ж по вашому жертви реклами? Рекламодавець або відвідувач?