Реклама – це єдине, що сьогодні необхідно для успішності сайту?

213

Багато вебмастера вважають, що реклама – це єдине, що сьогодні необхідно для успішності сайту. Як правило, подібні речі кажуть ті, хто не має жодних популярних проектів, і найбільше, що вони можуть робити, так як це скаржитися на відсутність стартового капіталу для розвитку своїх інтернет-ресурсів. В більшості своїй, реклама не здатна змусити користувачів відвідувати нецікавий сайт або користуватися поганим сервісом. І поки початківці вебмастера не зможуть цього зрозуміти, відвідуваного проекту їм не створити.

Чому про рекламу потрібно думати в останню чергу?

Як зазвичай на ринок випускається новий продукт? Аналізується потенційно цільова аудиторія, виглядає попит і інтерес. На основі цієї інформації вже робляться висновки про те, чи потрібен ринку ваш товар, і чи принесе він вам прибуток, якщо ви його все-таки запустіть. Потім створюється сам продукт. Його якість залежить від того, для якої аудиторії ви працюєте. Деякі люди готові купувати менш якісну продукцію при більш низькій вартості. І якщо таким людям ви запропонуєте купити брендову річ за високою ціною, то навряд чи хто-небудь з них її у вас купить. Просто не та ціна, хоча якість чудове.

Але при створенні сайтів є невеликий нюанс. Контент не може бути якісним. Які б послуги ви не продавали за допомогою свого ресурси, скільки б вони не коштували, але якщо текстова становить вашого сайту знаходиться на низькому рівні, то ви навряд чи зможете щось продати.

Контент

Дуже часто вебмастера забувають про те, що необхідно спочатку визначити свою цільову аудиторію, перш ніж перейти безпосередньо до створення сайту. З-за цього виникають помилки на стадії розробки, що в підсумку призводить до абсолютно неконкурентоспособному проекту.

Приклад пропоную взяти сайти, основа яких – текстовий контент. Якщо ресурс про програмуванні створюється для новачків, то відповідно необхідно публікувати статті, присвячені самим азам, в яких можна прочитати на доступній та зрозумілій мові без якої-небудь професійно сленгу інформацію про те чи іншому мові програмування.

Написати не інформативну статтю про ази буде помилкою. Новачки не зможуть нічого зрозуміти і віддадуть перевагу тих сайтів, де можна знайти більш детальні статті. Професіоналам природно подібна інформація точно також не потрібна. Якщо такий проект створюється для фахівців, то поганої якості статті просто викличуть усмішку у тих програмістів, які потраплять на такий сайт.

Неефективна реклама

Таким чином, і в тому і в іншому випадку ви не зможете привернути увагу до свого проекту. Ви можете рекламувати його де завгодно і скільки завгодно, ви зможете отримати величезну кількість відвідувань, тільки от ефекту від них ніякого не буде, тому що нецікаві сайтів сьогодні можна знайти у великій кількості, а от дійсно хороших – практично немає.

Я якось зустрів інтригуючу рекламу статті, в якій автор блогу про SEO обіцяє розповісти про нові методи розкрутки сайтів. У підсумку потрапляєш на сторінку, де йдеться про банальні засади, які тобі були давно відомі. Коли автора запитуєш, навіщо створюється подібна реклама, то чуєш пафосне «це маркетинг»! Забавно те, що подібна реклама не зможе змусити перейшов користувача залишитися на сайті. Як мінімум, тому що ви його обдурили, сказавши, що тут можна знайти щось дійсно цінне.

Перш ніж думати про реклама варто задуматися про створення релевантного, цікавого контенту, який би зміг залучити і затримати на сайті відвідувача. Тільки після цього є сенс запускати рекламну кампанію, якою б вона не була, або ви просто витратите гроші даремно.