Результати опитування

252

Кілька днів тому, я опублікував пост під назвою Макет: Блог про блоги і опитування. У цьому пості, я виставив свій новий макет, полюс до всього зробив опитування, який розбив на дві теми. Сам макет виставлений на продаж, але його ціну я не вказав, так як хотів почути вас, шановні читачі. Хотів почути ціну яку ви назвете. В опитуванні були вказані ціни як і за сам макет тільки як файл *.psd, так і ціни якщо б макет вже був зверстаний. Верстку я мав на увазі тільки html+css.

Спасибі всім хто залишив свої коментарі, а так само і свій голос в опитуванні. Тепер давайте подивимося як розподілилися голоси по двох опитувань.

Перше питання було: Скільки б ви заплатили за сам макет.
Були запропоновані варіанти від 10$ до 45$. Проголосували 17 осіб, і ціни розподілилися у наступному порядку:

  • 10$ — 10 голосів (59%)
  • 15$ — 3 голоси (18%)
  • 25$ — 3 голоси (18%)
  • 30$ — 1 голос (6%)
  • 45$ — ні хто не проголосував

Як видно з самим результатами опитування, максимальна ціна макета за яку б його купили 10$, так як основна маса голосів, а це 59% була віддана за цю ціну.
В принципі це і не дивно, так як макет без верстки, а значить купив його людина якщо він сам не вміє верстати, йому доведеться платити ще кому то за цю роботу, а верстка не дуже дешеве задоволення. Ну, а якщо покупець захоче, даний макет ще й адаптувати і під якусь платформу, то і ціни відразу повзуть вгору.

Друге питання було: Скільки б ви заплатили за макет+верстка.
Були запропоновані варіанти цін від 39$ до 70$. В даному опитуванні проголосувало лише 13 осіб, і ціни вийшли наступними:

  • 39$ — 8 голосів (62%)
  • 49$ — ні хто не проголосував
  • 60$ — 2 голоси (15%)
  • 70$ — 3 голоси (23%)

Більшість голосів було віддано за макет+верстка за ціною 39$. Приємно здивував той факт, що 3 людини проголосували за макет+верстка за ціною 70$. А ось за 49$ ні хто не проголосував.

Тепер я розповім чому саме така ціна 39$ 49$. В маркетингу, а саме в роботі з покупцями, продавець завжди зобов’язаний зацікавити покупця ціною. І тут в силу вступає комерційний хід для залучення покупця, а саме гра на психології і зоровому сприйнятті ціни. Коли покупець бачить круглі цифри такі як 5, 10, 15 і т. д, він в голові починає прокручувати скільки грошей у нього зараз знаходитися при собі, і як правило видає відповідь автоматом, що це дорого. Коли покупець бачить ціну не круглу, а саме десь на кінці є дев’ятки, то спрацьовує внутрішній інтерес при якому покупець бачачи такі цифри розуміє, що він не платить 40$, а всього 39$, а значить він виграє 1$, і покупцю здається, що він заощадив на купівлі.

Дуже часто багато магазинів вдаються до цінами, які більше зорово сприймаються покупцями, а саме, покупець більше звертає увагу і цікавиться продуктом якщо його ціна буде 39,99$. Знову таки, даний прийом працює як правило на основну масу людей, які прийшовши в магазин шукають купити, щось по дешевше і заощадити на покупках. Даний варіант не поширюється на тих, хто цілеспрямовано прийшов купувати і різниця між 39-39,99 і 40 його особливо не хвилює.

І так, що особисто я для себе підкреслив минулого опитування.
За результатами першого опитування про ціну самого макета, середню ціну за макет можна спокійно виставляти 19,99$ — 20$. Ця ціна для цього макета, до якого вівся опитування.
Що ж стосується ціни макета+верстки, то виходячи із залишених голосів ціна виходить 39,99$-40$.

І так, Макет: Блог про блоги продається.

А взагалі, в одній з розмов, мені було сказано не скільки цікавих речей.
1. Потрібно перестати просто так робити макети і намагатися їх продати, а почати працювати на замовлення.
2. Я не знаю собі ціну, а саме я дуже занижують ціни на свої роботи.


Ну і наостанок, скажу, що я почав вчитися верстати свої макети. Поки вчуся їх верстати з *.psd в html+css. Не сказав би, що багато поки мені зрозуміле, так і ясно, що за один два дні я не оволодію всією технікою, але я намагаюся. Тільки позавчора витратив цілий день на пробу верстки нового макета, і пізно ввечері написав у Twitter, прохання про допомогу з версткою. Кілька людей відгукнулося, і одним з них був Андрій Степанов, з яким я зв’язався і він відповів мені на всі мої питання, а так само допоміг з кодом. За що величезне спасибі Андрію. І якщо вам потрібен профі який сверстает для вас макет будь-якої складності, а так само адаптує макет під WordPress, то раджу звертатися до Андрія.