Робота з зовнішніми факторами в просуванні сайту

314

Сайт без відвідувачів – це непотрібний сайт. Для просування свого ресурсу потрібно попрацювати над внутрішніми, зовнішніми та поведінковими факторами. Ці три «кити» більшою або меншою мірою впливають на те, які позиції в пошуковій видачі буде займати проект, і якщо ви хочете отримувати трафік з пошукових систем, то необхідно приділити увагу всім трьом факторам. Сьогодні мова піде про нарощування посилальної маси, що досить сильно впливає на займані позиції в Яндексі і Google.

Посилання бувають різними:

  • тимчасовими
  • вічними
  • соціальними

Тимчасові посилання

Тимчасові посилання відрізняються тим, що ви платите за кожен день їх розміщення. У будь-який момент вони можуть зникнути, якщо ви припиніть їх сплачувати, або власник сайту вирішить позбутися від них. На даний момент найпопулярнішою біржею тимчасових посилань є Sape.ru. Ця компанія існує на російському ринку досить давно і встигла зарекомендувати себе як біржа з великою кількістю як якісних, так і відверто поганих майданчиків.

Багато вебмастера відмовляються від роботи з цією біржею, так як пошукові системи виступають проти покупних посилань. Посилання тимчасова, можна визначити не тільки за кодом від цієї біржі, але і за їх «миганню»(тимчасового зникнення з сайту). Іноді це трапляється із-за збоїв біржі, іноді з-за несвоєчасного поповнення балансу.

Вічні посилання

Вічні посилання на насправді не зовсім вічні, але чомусь ця назва до них гарненько привязалось. Вічні посилання – це посилання, за розміщення яких платиш один раз. Теоретично вони повинні залишатися на сайті назавжди, фактично – до смерті самого сайту або рішення власника видалити всі посилання (і це буде порушенням правил існуючих бірж).

Бірж вічних посилань дещо більше:

GoGetLinks – популярна біржа, де можна купити дорогі посилання з якісних майданчиків.

Rotapost – тут оптимізатори можуть придбати постові на блогах. Якість майданчиків декілька нижче, але власники запевняють, що поступово збільшують вимоги до наявних сайтів

Kazapa – багато посилань з маленькою ціною. Відповідно самі майданчики не відрізняються великим якістю. Як правило, тут мешкають сайти, які не потрапили в базу GGL.

Miralinks – біржа, з допомогою якої можна займатися статейним просуванням: розміщенням статей з посиланнями. Вважається, що подібні посилання передають більшу вагу.

Соціальні посилання

Посилання з соціальних мереж поки що не мають настільки великий вплив, як звичайні, але, тим не менш, пошукові системи починають їх враховувати. Тому для просування сайту подібними посиланнями закуповуватися необхідно. На сьогоднішній день це посилання з Twitter, Like з Facebook і «Мені подобається» з Вконтакте. Соціальні посилання дозволяють зробити посилальну масу більш різноманітною і показати пошуковцям, що інтернет-користувачі діляться контентом зі своїми друзями.

Які посилання вибрати?

Всі. Погані, хороші, тематичні і не дуже. Для своїх проектів краще використовувати вічні посилання, так як в перспективі вони, по-перше, більш дешеві, а, по-друге, менше шансів, що пошукові системи вважатимуть їх покупними. Здебільшого посилання повинні бути з якісних тематичних ресурсів, але розбавляти посилальну масу менш якісними посиланнями також необхідно: чим менше схожості між посиланнями, тим менше підозр з боку пошуковиків.

Додати посилання можна і безкоштовними методами, але про це я напишу в наступному пості.