Rocket lab анонсувала багаторазову ракету neutron, яка повинна стати конкурентом spacex falcon 9

32

Американська аерокосмічна компанія rocket lab офіційно анонсувала багаторазову ракету середнього класу neutron. Її розробка ще не завершена остаточно, але виробник заявляє, що носій зможе виводити на низьку навколоземну орбіту до 15 тонн вантажу і, як очікується, буде конкурувати з ракетами spacex falcon 9 на ринку комерційних космічних пусків.

Джерело зображень: rocket lab

«це neutron. Це справжній звір”, – сказав під час презентації ракети генеральний директор rocket lab пітер бек (peter beck).

Висота ракети-носія neutron становить 40 метрів, діаметр — 7 метрів, а діаметр головної частини — 5 метрів. Корпус виконаний з вуглецевого волокна. Згідно з наявними даними, у разі одноразового пуску ракета може виводити до 15 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту, тоді як при багаторазових пусках обсяг корисного навантаження знижується до 8 тонн. Це перші подробиці щодо neutron, які стали відомі з тих пір, як на початку року rocket lab оголосила про плани по створенню нової ракети. Раніше компанія заявляла, що планує вперше запустити neutron в космічний простір в 2024 році.

Разом з цим rocket lab розробляє новий двигун archimedes, конструкцію якого пітер бек назвав ” дуже простий» і в той же час містить «все, що необхідно для створення двигуна, який можна використовувати знову і знову». Сім двигунів archimedes будуть використовуватися на першому ступені neutron, а ще один встановлять на другий щабель для переміщення після виходу на орбіту. Після відділення другого ступеня розгінний блок буде повертатися на посадкову платформу для проходження сервісного обслуговування перед повторним використанням.

Унікальна особливість ракети neutron полягає в наявності незвичайного носового обтічника, який не відділяється від носія в процесі польоту. Він залишається з’єднаним з розгінним блоком і в потрібний момент розкривається, випускаючи другий ступінь разом з корисним навантаженням. Після цього носовий обтічник закривається, і ракета повертається на землю, здійснюючи м’яку посадку на спеціальний майданчик.

Точно невідомо, на якому етапі знаходиться розробка ракети neutron в даний час. Передбачається, що перші вогневі випробування двигуна archimedes будуть проведені в наступному році.