Роль сателітів розкручування і просування блогу

242

Скажу відразу, так би потім не було дурних питань. Я сателітами не займаюся і не займався ніколи. Але одного разу мене зацікавило дане питання, і я почав шукати різну інформацію про сателітах на різних блогах. Інформації при бажанні можна знайти багато.

Як я і сказав, що мене зацікавили сателіти для загальних знань. Начитавшись різних блогів які пишуть про них, я для себе зробив висновок, що багато в чому сателіти грають не останню роль в просуванні блогу.

Якщо з’ясувати про походження цього слова і його значення, то одразу ж стане зрозуміло, яке відношення слова «сателіт» має до просування сайтів. Сателіт (від англ. — охоронець, супутник) – в області просування сайтів являє собою, як правило, невеликий сайт, який має чітку тематичну спрямованість з тематичною інформацією. На самому початку сателіти використовували для підтримки і просування основних сайтів або блогів: підвищували ТІЦ і PR, збільшували кількість зовнішніх посилань на сайт, перенаправляли на основний сайт або блог трафік і т. д.

Так само можливий варіант створення окремої сітки маленьких сателітів, які можуть використовуватися не тільки на користь для будь-якого основного ресурсу, але і, наприклад, для прискорення індексації нових сайтів або блогів. Так само при ненульових показниках сітки сателітів, кілька сателітів можуть швидко підняти нового сайту значення PR і ТИЦ.

Але останнім часом, з появою спеціальних бірж, які продають посилання, розкручування сайтів і блогів за допомогою сателітів поступово відходить на другий план, так як зараз створення сайту займає не так багато часу і стало вимагати менше знань, все більше стало використання сателітів в якості джерела доходу.

Прочитавши багато різного матеріалу про сателіти, я зрозумів, що їх можна розділити на кілька категорій:

1. Сателіт, наповнений унікальною інформацією, з повністю унікальним дизайном і розташований на «говорить» домені другого рівня. Розробка сайтів такої категорії займає значну кількість часу, але зате з упевненістю можна бути спокійним, що сайт не потрапить під бан пошукових систем і принесе максимальну віддачу. За зовнішнім виглядом сателіт буде повністю відповідати самостійного зручному сайту, що відмінно може згодом принести хороший трафік на головний блог або сайт.

2. Сателіти на базі рерайта контенту. Рерайт видається унікальним лише для пошукових систем, так що якщо користувач вже читав подібного роду інформацію на іншому сайті, то є велика ймовірність, що користувач розчарується в такому сайті і не прийде на нього більше ніколи. Такого типу сателіти досить стійкі до бану пошукачів і прекрасно підходять для прокачування головного сайту або блогу

3. Сателіти з копіпастом -повністю скопійована інформація з іншого сайту або блогу. До плюсів таких сателітів можна віднести лише економію часу при їх створенні, але мінуси куди більше: сайт може навіть не потрапити в індекс пошуковиків, що, природно, буде означати виконану даремно роботу.

4. Сплоги (самонаполняемые сайти). З появою окремих CMS, призначених для ведення блогів і створення спеціальних плагінів для парсингу контенту з інших сайтів в якості сателітів стали створюватися сплоги. Витрати по часу виходять мінімальні (набагато швидше ручного копіпаста) і плюс сплог надалі самостійно буде наповнюватися інформацією – це, звичайно, все дуже добре. Але тут, як і у сателітів категорією вище, має місце бути величезний шанс вильоту сайту з індексації пошуковими системами.

Звичайно, якщо серйозно підходити до справи, то слід створювати сателіти, що відносяться до першої або другої категорії. І тоді в будь-якому випадку результат буде набагато більше, ніж у третьому і четвертому варіанті.

Звичайно ж багато знаю про сателіти, ще більше ніж я тут написав. Але знаєте, коли я читав все цю інформацію, а потім писав цей пост, я задався одним питанням:

Створення сателітів, не робить інтернет брудніше, не засмічуємо ми своїми сателітами інтернет? Створюючи один чи сітку сателітів не забуваємо ми про «чистоту інтернету», яка з кожним днем все гірше і гірше.
Або всім пофіг на це?