“росатом” запустить в ставропіллі ще одну потужну вітряну електростанцію

14

Держкорпорація “ростатом” не обмежується створенням лише атомних електростанцій, але також розвиває напрямок видобутку енергії з відновлюваних джерел. Днями за участю “росатому” був реалізований черговий проект з вироблення електрики за допомогою енергії вітру. У ставропольському краї в мережу пішли перші кіловати від бондарівської вес, що складається з 48 вітроенергетичних установок загальною потужністю 120 мвт.

Джерело зображення « “ростатом”

Це третій завершений «росатомом» проект вес в ставропольському краї. За останні два роки в дію введено 660 мвт потужностей вітроенергетичних установок. На даний момент роботи ведуться ще на двох об’єктах сумарною потужністю 120 мвт. Один з них буде зданий в експлуатацію до кінця поточного року, що додасть в скарбничку місцевих вес ще 60 мвт потужності.

Згідно з планами «росатому», до 2024 року в роботу будуть введені вітроелектростанції загальною потужністю близько 1,2 гвт. У той же час основний акцент буде продовжувати ставитися на атомну енергетику. Для порівняння, зараз “росатом” управляє 11 аес, включаючи плавучу атомну теплоелектростанцію (патес) на чукотці. Всього на атомних станціях експлуатуються 38 енергоблоків загальною встановленою потужністю понад 30,5 гвт. На цьому тлі 1,2 гвт вес просто губляться, хоча нова галузь-це теж робочі місця і чиста енергія. Важливо також, що 68 % обладнання нових вес виробляється в російській федерації. У будь-якому випадку, диверсифікація-це розумна стратегія.