Ручки дверні міжкімнатні – як вибрати

5-8-2018

деревянные ручки для межкомнатных дверей

Конструкції дверних ручок міжкімнатних дуже різноманітні. Іноді вони виконуються у вигляді різноманітних фігурок і являють собою твори мистецтва. Проте головне призначення дверної ручки – зручність. Тому і її зовнішній вигляд і пристрій залежать, насамперед, від типу і матеріалу двері, на яку вона встановлюється. Навряд чи варто врізати важкі металеві ручки дерев’яні, скляні або пластикові двері, для них краще підійде така ж легка пластикова фурнітура. Колір теж має чимале значення, його підбирають у відповідності із загальним дизайном.

Асортимент ручок, пропонованих виробляють їх компаніями, досить великий. Наприклад, пластикові ручки-кнопки МУ (виробництво – Воронеж) випускаються в наступних кольорах: сірий мармур, блакитний мармур, білий, чорний і бежевий. Подібні ж ручки для офісу (виробник Ісеть, Каменськ-Уральськ) мають додатково до перерахованих забарвленням такі модні кольори, як золото і мідь. Дверні ручки-кноби бувають як кулястими, так і фалевою форми. Всі вони обладнані засувками і використовуються тільки для міжкімнатних дверей, так як не дуже добре захищені від злому. Інші види ручок можуть бути встановлені і на зовнішні, і на міжкімнатні двері, відмінність тільки в конструкції кріплення. Кноби компанії Apecs(Китай) пофарбовані ще більш різноманітно: золото, матове золото, бронза, мідь, мідний антик, хром, сатин. Матеріал цих ручок – ЦАМ (сплав трьох металів – цинку, алюмінію і міді) з гальванічним покриттям. Фігурні ручки виробництва Йошкар-Ола виконані з дерева, колір – горіх, мокко, модрина, клен, карельська береза, лимон та ін Дуже гарна ручка-кнопка 08-П-002 (виробник Строммашина, Могильов), вона вироблена у вигляді персня. Матеріал – силумін (сплав алюмінію з кремнієм), колір – хром. Цікаво виглядають і інші варіанти ручок-кнопок тієї ж марки 08-П-002. Вони випускаються декількох кольорів – золото, срібло, бронза, мармур, кришталь, чорний, білий і жовтий.

Величезна різноманітність дизайну спрямована на розробку комфортних пристроїв, що відповідають до того ж естетичним вимогам. Тому досить часто для міжкімнатних дверей вибирають ручки, що використовуються і для зовнішніх дверей. Підійдуть будь-які, а тільки ті, які «впишуться» в інтер’єр приміщення. Крім того, до дверним ручкам міжкімнатних пред’являються підвищені вимоги комфортності – вони повинні бути гарні, приємні на дотик, по можливості не холодити руки, легко і безшумно спрацьовувати. Наприклад, дверні ручки роздільні (виробник – фірма Apecs, Китай) годяться для установки практично на будь-які двері, і зовнішні, і внутрішні. Матеріал ручки – алюміній, замкового пристрою – ЦАМ. Кольори: кава, сатин, золото, золото-лак, бронза, білий, хром, темна мідь.
На міжкімнатні двері можна встановлювати і дверні ручки-скоби, особливо зручні вони для двостулкових розпашних дверей. Їх пропонують компанії AGB (Італія), Amig (Іспанія), Apecs (Китай), Боярд (Китай). Матеріал: сталь і ЦАМ. Кольори: золото, чорний, зелений та ін. Дизайн ручок дуже різноманітний, випускаються прямі, вигнуті, фігурні, виті і інші моделі.

Дверні ручки на планці використовують на тих міжкімнатних дверях, де є необхідність комплектувати дверний замок з клямкою і засувом. Це може бути, наприклад, кабінет в офісі чи в квартирі, бібліотека, комора та інші приміщення.
Різноманітні варіанти виконання ручок дверних міжкімнатних, безсумнівно, дозволять підібрати необхідний вам примірник – прикрашає, доповнює вигляд дверей і всього будинку в цілому або, навпаки, невидимий оку, зливається з дверним полотном.