Samad успішно випробувала масштабний прототип електролету e-starling і почала приймати замовлення на вантажний дрон starling cargo

81

Британська компанія samad aerospace успішно завершила випробування прототипу електролету e-starling, виконаного в масштабі 1:2. Крім того, компанія почала приймати попередні замовлення на вантажний дрон меншого розміру, що використовує аналогічні технічні рішення.

Джерело: newatlas.com

Кілька днів тому компанія опублікувала відео, зняте в ході випробувань зменшеного прототипу e-starling. Перша фаза тестування була проведена в березні, на той момент передні підйомні гвинти були заблоковані, проте зараз обидві пари були в повністю робочому стані. Літальний апарат продемонстрував стабільний м’який зліт, контрольоване зависання в повітрі і посадку. Прототип виявився досить великим, щоб розмістити в носовій частині місце для пілота, проте навряд чи в ході випробування він знаходився в кабіні — в подібних випадках присутність людини виключається з метою безпеки.

У перспективі компанії потрібно буде провести випробування, забезпечивши не тільки вертикальні зліт і посадку, але і повноцінний проліт в горизонтальному напрямку. Крім того, e-starling поки виробляє занадто багато шуму, і цю проблему компанії теж доведеться вирішити до моменту запуску повнорозмірної машини.

Крім пасажирського електролету, samad вже підготувала вантажний безпілотник меншого розміру. Він отримав назву starling cargo, машина розганяється до 153 км/год, піднімаючись на висоту до 3000 м. Повна зарядка акумулятора забезпечує запас ходу в 217 км, максимальна маса вантажу становить 60 кг.виробник вже почав процес сертифікації, а також став приймати попередні замовлення на цей транспортний засіб, поставки якого заплановані на 2022 рік.

Як заявив розробник, до проекту вже проявили інтерес компанії нафтогазової та гірничодобувної галузей, медичні логістичні компанії, а також служби екстреної допомоги.