Сегмент відстеження ключових слів в Google Analytics

242

У минулому пості, ми познайомилися з сегментами в Google Analytics. Саме там ми встановили сегмент на відстеження трафіку з соціальних мереж. На цей раз ми торкнемося дуже важливу тему для всіх вебмайстрів це ключові слова. Не буде зараз розписувати і розповідати на скільки важливі ключові в SEO. Про це вже не один пост написаний, на всіх блогах які пишуть про просування, створення і розкручування блогів. Але при всьому при цьому, хтось з seo-блогерів, хоч раз відстежував ключові слова через Google Analytics. Якщо ні, то сьогодні ми цим і займемося.

І так, як завжди нам знадобиться наш аккаунт в Google Analytics і мінімальне знання написання сегментів для відстеження ключових слів. У цьому пості ми розглянемо 3 сегмента відстеження ключових слів, а так же я опишу чим вони відрізняються один від одного, ну а далі вже вирішувати вам яким з цих трьох сегментів користуватися вам.

Три сегменти:

 •  Одне ключове слово
 •  2-3 Ключових слів
 •  4 і більше ключових слів
 • Сегмент 1: Одне Ключове слово

  Цей перший сегмент буде простим. Він відстежить і видасть вам поодинокі ключові слова, які ви використовуєте для залучення трафіку на ваш сайт, або навпаки не використовуєте, але отримуєте трафік за ним. Іноді будуть попадатися «ліві» ключові слова, на приклад у себе я виявив ключове слово: порно, що взагалі ні як не пов’язується з моїм блогом! Але все одно я знаходжу даний сегмент цікавим, так як можна побачити як сайти можуть ранжуватися від одного ключового слова.

  Приступаємо:
  Заходимо в наш акаунт Google Analytics, і переходимо у вкладку Аудиторія –> Огляд. Вибираємо опцію «Розширені сегменти». Якщо ви не читали мій перший пост, про те як створити розширені сегменти, то раджу вам прочитати, так як там є скріншоти, як це зробити.

  Натиснувши на «Розширені сегменти», отримуємо чисте вікно, в якому ми створимо наш сегмент для визначення одного ключового слова, натиснувши на «+Додати сегмент».
  Дивимось скріншот:

  Сегмент одного ключевого слова

  Ми прописали ось такий сегмент:

  ^\s*[^\s]+(\s+[^\s]+){0}\s*$

  Не забудьте протестувати сегмент, саме він покаже вам, скільки було збігів відповідних заданому нами сегменту, але перед тестом обов’язково дайте назву сегменту інакше тест у вас не вийде. Якщо тест пройшов вдало і ви отримали числа, то сміливо зберігайте сегмент.

  Тепер застосовуємо, даний сегмент. Переходимо у вкладку «Джерела трафіку» —> Огляд. Наш сегмент вже повинен бути включений автоматично, якщо немає, то просто поставте галочку навпроти його та натисніть кнопку «Застосувати».

  Проверка сегмента ключевых слов

  А ось і результат нижче, як бачимо одне ключове слово:

  Одно ключевое слово

  Сегмент 2: 2-3 Ключових слова

  Наступне твердження дає вам від двох до трьох слів, за якими йде залучення трафіку на ваш сайт. Дані ключові слова, як правило важливі терміни для нас, тому що 2-3 фрази ключових слів дають найкращий цільовий трафік. Наприклад, ключове слово «ваучери» може бути занадто загальними, але й дане ключове слово може принести вам хороший трафік, але зауважте, що фрази «подарункові сертифікати» або «якісні коди ваучерів», ймовірно дадуть вам ще більше якісного трафіку.

  Все робите, як і в першому випадку, але тільки сегмент задаєте наступний:

  ^\s*[^\s]+(\s+[^\s]+){1,2}\s*$


  Ну, далі перевіряєте результати як описано вище.

  Сегмент 3: 4 + Ключових слів

  Даний сегмент робить все теж, що й описаний вище. Але так як ми задаємо 4+ ключових слів, то нам будуть показані і хвости які йдуть з ключовими словами.

  ^\s*[^\s]+(\s+[^\s]+){3,}\s*$

  Користуйтеся, пробуйте, знаходите нові слова, про які ви навіть не думали, але за ним йде трафік на ваш блог.

  [adsense]