Що за дичину? кажуть, що половина камер в iphone-фейкові

40

навіщо айфону стільки камер? це питання задають не тільки ті, хто нічого не розуміє в сучасних смартфонах, але і ті, хто таким чином хочуть підкреслити, що обійтися можна і без них. А, між тим, кожен модуль орієнтований на конкретний сценарій використання. Ширик – для звичайного режиму зйомки, надширик – для розширення кута огляду, телевік — для оптичного наближення і портретів, а лідар — для зйомки в умовах недостатнього освітлення і доповненої реальності. Начебто все логічно. Але як і раніше є люди, які не вірять, що iphone використовує всі камери , якими його оснастила apple.

Кажуть, що половина камер в iphone-фейкові. Але чи так це?

Чому розбивається камера нових iphone і що з цим робити

Нещодавно в тіктоку завірусилося відео, де дівчина стоїть перед дзеркалом і знімає себе на камеру айфона. Судячи з наявності лідара, вона використовувала або iphone 12 pro, або iphone 13 pro. Насправді це не принциповий момент. Але вона скористалася цим, щоб довести своїм передплатникам і випадковим глядачам, що смартфон може прекрасно знімати без задіяння як мінімум трьох модулів з чотирьох доступних.

Які камери стоять в айфонах

Включивши звичайний режим зйомки, вона перекрила спочатку надширококутний об’єктив, потім — телевік, а потім — і лідар. Iphone при цьому продовжив знімати, як якщо б перед камерою не було ніяких перешкод. Мабуть, зробила висновок дівчина і її передплатники, apple оснащує iphone як мінімум трьома муляжами, які не використовуються в зйомці, а висять на корпусі смартфона мертвим вантажем, створюючи ілюзію технічної просунутості.

Iphone просто не використовує всі камери відразу

Пояснювати, що сталося насправді, відверто кажучи, навіть трохи соромно. Мені завжди здавалося, що всі розуміють, що iphone не використовує всі камери відразу . Одночасно зйомка ведеться тільки на один модуль. На ширик. Надширик і телевік включаються примусово тільки у відповідних режимах. Тому, щоб помітити їх перекриття, потрібно переключитися на них. А лідар-це навіть не камера в звичному розумінні, так що його перекриття буде непомітно в будь-якому режимі.

Сильні вібрації ламають камеру на айфоне

Якщо ви включите звичайний режим і спробуєте прикласти палець до ширику, то помітите, що об’єктив буде перекритий. Іноді в пару до нього підключається телевік. Але це відбувається або в портретному режимі, або в умовах недостатнього освітлення. Чому саме ці два модулі починають працювати разом – питання технічне, і для нас зараз це не має принципового значення. Але, як би там не було, поділ зроблено спеціально і в тому, що iphone не задіє всі модулі відразу, немає нічого дивного.

Навіщо айфону 3 камери

Чому так зроблено, запитаєте? тому що необхідності в зйомці на всі камери відразу просто немає. Звичайно, при бажанні можна включити весь комплект, але тільки за допомогою спеціальних додатків. У стандартному клієнті така можливість відсутня за непотрібністю. До того ж, цей режим, по-перше, вузькоспеціалізований, а, по-друге, занадто енергоємний, щоб давати його всім користувачам. Тому apple ігнорує зйомку на всі камери і не пропонує її у себе.

Кожна камера в iphone має своє призначення

У випадку з двокамерними iphone ситуація трохи інша. Наприклад, мій iphone 12 дозволяє перекрити тільки надширококутний модуль без шкоди для зйомки в звичайному режимі. Але, якщо в цей момент я включаю режим x0.5, то об’єктив перекривається, і продовжувати знімати вже не виходить. Чи означає це, що у молодших модифікацій iphone менше непотрібних модулів? ні, не означає.

Кожна камера в iphone має своє призначення. Просто iphone з двома камерами навчилися або імітувати роботу інших модулів, або просто справлятися без них. Так, вести портретну зйомку вони можуть і так. Але це ні в якій мірі не скасовує значущості лідара, який дозволяє робити більш якісні знімки в умовах недостатнього освітлення, або телевика, який забезпечує iphone можливість оптичного наближення об’єктів без втрати якості.