Скільки коштує реклама на вашому блозі?

376


Почну з того, що я на моєму блозі взагалі не заробляю ні чого. Тобто у блогу немає взагалі рекламодавців. Банери які ви можете бачити справа в сайдбарі, це не рекламодавці, а всього лише дружній обмін.

Швидко пробігшись по блогах на які я часто заглядаю і читаю їх пости, я зайшов на сторінку реклами, що б подивитися розцінки на рекламу в цих блогах. Різні формати, різні розміри і відповідно різні ціни. Лише деякі писали, що ціна буде озвучена в особистому листуванні. Так ж багато блогери розміщують у себе рекламу або заглушки сервісу Ротабан.

Діапазон цін різний. Де то можна купити на місяць банер 125х125 за 30$, а де то і за 100$. І не важливо як ви це зробите, або на пряму через автора блогу або через систему якщо з такої блогер працює. Багато блогери на своїй сторінці реклама пишуть, що розміщення банера дорівнює кількості PR блогу. Розцінки я приблизно знайшов такі 1PR=10 у.е. Але це добре, якщо у вашого блогу є PR. А не так, як я потрапив на один такий блог який давав вартість банера дорівнює PR, а в кінці з’ясувалося, що PR цього блогу дорівнює нулю.

І так все таки, скільки коштує реклама на вашому блозі? З чого ви визначаєте її вартість? Або просто пишіть щоб заробити і реальна ціна на багато нижче того, що ви просите.

Особисто я давно не дивлюся ні на PR, ні на тіц блогу. Мене набагато більше цікавить сам контент, відвідуваність, коментарі і найважливіше скільки вже розміщено реклами на такому блозі і її місце розташування.

Як ще на початку року, я провів не великий експеримент. Все знаєте блог Терехова? Так от, вирішив я купити у нього рекламне банерне місце на блозі. Купив місце через Ротабан у вікні 125х125, де ще з моїм банером показувалося 3 різних реклами. Тобто звичайна ротація.

Як результат запитаєте ви? Результат ніякої! Я б не сказав, що він взагалі дорівнює нулю, але і не було поганенько.

Чого я чекав за 50 рублів, та ще й в ротації? Зрозуміло, що нічого. Але все таки чекав не багато відхопити переходів з настільки багато стверджують популярного блогу. Експеримент провалився з таких причин як я вважаю:

  • Розташування банера
  • Банер в ротації з ще 3-ма
  • Низька ціна за місце його розташування, як показник відмов від кліка по моєму банеру
  • Занадто багато банерів на самому блозі.
  • Банер який не закликав до дії.

Так, як я і сказав, місяць майже без переходів, мало кліків.
Весь цей приклад я навів як пояснення до написаного мною вище:

і найважливіше скільки вже розміщено реклами на такому блозі і її місце розташування.

А тепер давайте розбиратися, скільки ж насправді коштує реклама на блозі. Чи впевнені ви в тому, що ваша майданчик дасть повністю все те чого хоче рекламодавець і за що він платить.

Дайте відповідь на питання чесно: «На скільки цінна реклама розміщується на вашому блозі?» І тільки після цього вирішите, скільки саме брати за рекламу.

Так як же нам визначити реальну вартість розміщення рекламних місць на нашому блозі? Перевірте наступні чотири фактори, щоб визначити не завищили ви ціни і зможете дати рекламодавцеві то чого він очікує.

Трафік: Кількість відвідувачів які побачать рекламу.

По-перше, і, можливо, найбільш важливий фактор, щоб вирішити цінову політику на рекламу це подивитися на відвідуваність вашого блогу. Блог з тисячею відвідувачів в день, безумовно, має набагато більше можливостей запропонувати рекламодавцеві, ніж сайт з одним відвідувачем день.

Але ось чому в обох можуть бути однакові ціни? В чому прикол?

Розміщення: Де саме буде розміщено банер?

І так, місце розташування банера це особисто я вважаю вже майже 30% успіху рекламної компанії. Як вже думаю ви зрозуміли, що ні при яких умовах не ставте банер ротатор. Ефекту нуль! Ну і зрозуміло, що банери розміщені посередині або внизу сторінки будуть мати слабкий ефект.

Розміщення реклами посередині. А де ця середина? Що б дійти до банера треба прокрутити сторінку, те ж саме і розміщення банера внизу сторінки.

Хто взагалі туди дійде? Подумайте і дайте відповідь? Ви відвідувач, як потрапили на блог? Прийшли з соц. мереж? З Твіттера? Або з RSS стрічки?

І якщо так, то прийшли відразу ж на сам пост, у відкритому варіанті, а це значить, що якісь там банери. Мінімум це прочитати контент до кінця, максимум ретвітнути або від коментувати.

Єдиний варіант це розміщення вгорі. Саме так ваш банер побачать відвідувачі блогу.
Так чому я повинен платити вам від 30 до 100 в.е за банер який буде погано помітний? Хочете розмістити мій банер там, значить знижуйте ціну. Але такого ні в кого я не побачив.

Розмір: Розмір вирішує все?

Банерні розміри мають свої стандарти і практично багато блогери з дотримуються, будь то 125х125 або 150х150. Але іноді буває, що можна побачити на блогах банери великого розміру. Скажу одне, якщо на блозі де ви вирішили розмістити банер є вже пара великих банерів, а ваш розмір те 125х125, то у вас є всього два варіанти:

  • Не купувати місце на такому блозі взагалі.
  • Збільшити ваш банер до таких же розмірів, як і розміщені на блозі.

Все дуже просто, великі банери кидаються дуже добре в очі і на їх тлі ваш «малюк» загубиться, буде не помітний і на нього взагалі ні хто не клацне.

Кількість: Всім дістанеться порівну?

Вирішили заповнити ваш блог банерами? Продаєте їх по 50-100.е за штуку? Будьте ласкаві і поділити трафік на них порівну! Поділіть всі кліки порівну. Я хочу отримувати стільки, не більше і не менше ніж сусідній банер. Я заплатив вам!

Не можете мені таке дати? Знижуйте ціну на кожен наступний банер. Якщо я заплатив 100 у.е і на вашому блозі 1К-3К відвідувачів і висять 10 банерів, що я можу вам сказати крутіться відпрацьовуйте мої гроші.

Так скільки ж коштує реклама на вашому блозі? Подумайте!