Скупий платить двічі, або Як вибрати стоматолога

3-11-2018

При виборі клініки для лікування зубів буває нелегко зробити правильний вибір — зустрічаються як акції та знижки у великих або мережевих клініках, так і завищені ціни в невеликих стоматологіях. Як вибрати і не помилитися? На що звернути увагу?http://lukashuk.com.ua

Стоматологія: вчора і сьогодні

Стоматологія як наука, технологія і сфера надання послуг не стоїть на місці — з кінця минулого століття до сьогоднішнього дня вона отримала серйозний розвиток. Це торкнулося різних сторін стоматології: як матеріалів, з якими працюють лікарі — наприклад, композит для пломб замість застарілого цементу, так і обладнання; технологій і методик, серед яких можливість лікування карієсу без бормашини; оснащення клініки сучасними блоками стерилізації інструментів для якісного і безпечного лікування; анестезії, завдяки якій лікування стає абсолютно безболісним. А для того, щоб ми могли оцінити ці досягнення гідно, клініки не відстають і в зручності надання своїх послуг — доброзичливість і тактовність тепер зустрічаються набагато частіше. Фото: pixabay.com Це дуже радує тих, хто знає, якою була раніше робота зубного лікаря в очах пацієнтів!

Багато дорослі все ще бояться ходити в стоматологію, поминаючи свій минулий досвід, але зараз лікування зубів стає не лякає необхідністю, а корисною і приємною послугою. Так, саме приємною! Адже і для лікаря робота стала іншою. Тепер він більше спілкується з пацієнтом, роз’яснює поточний стан порожнини рота і можливі рішення по поліпшенню цього стану. Що визначає рівень клініки В будь стоматології якість послуг залежить з одного боку від обладнання, а з іншого — від людських ресурсів. Важко, а часто й неможливо вмілому спеціаліста з лікування зубів зробити свою роботу якісно, якщо немає необхідних інструментів і витратних матеріалів. А всі оснащення робочого місця зубного лікаря, як і всієї клініки в цілому, коштує чималих коштів!

Однак і за наявності в клініці всіх необхідних приладів і агрегатів не можна бути упевненим в успіху лікування, якщо обладнання потрапило в руки горе-спеціаліста. Робота стоматолога найчастіше схожа на ювелірному справі — навіть своя різновид мікроскопа у стоматолога є. І так само, як і в ювелірній справі, така робота коштує недешево. До того ж, зубний лікар працює з живими людьми, а не з холодним металом, і це висуває додаткові вимоги до кваліфікації і особистих якостей спеціаліста.

Виправлення помилок Хто не знає, як це — переліковувати вже вилікувані зуби, той щасливий чоловік! І якщо з природними порушеннями лікарі навчилися досить успішно боротися, то впоратися з наслідками неправильно запломбованих каналів набагато важче. А якщо і зрозуміло, як, наприклад, усунути запалення, що почалося в неправильно залеченном каналі, то не кожна клініка візьметься виправляти чужі помилки. Одним з виходів може стати лікування зубів під мікроскопом. Цей вид лікування використовують спеціальний прилад, який суттєво доповнює не лише можливість діагностики стану зубів і каналів, але також допомагає точніше і безпечніше проводити саме лікування. Невдалий вибір стоматології може коштувати людині не тільки грошей, але і здоров’я. Існує думка, що робота різних систем організму знаходиться в тісному взаємозв’язку зі станом зубів. Наприклад, найбільш очевидна зв’язок між молярами і шлунково-кишковим трактом: з одного боку, від ретельного пережовування їжі залежить її засвоєння, а з іншого, достатня жувальне навантаження, особливо при вживанні твердої їжі, дозволяє зубах залишатися здоровими і міцними.

Що буде, якщо через ураження декількох молярів доведеться жувати тільки однією стороною щелепи? В такому випадку підвищиться навантаження на здорові зуби одного боку і погіршиться якість пережовування, що легко може привести до порушень в перетравленні їжі. Таким чином, підтримання порожнини рота у порядку захищає не тільки зуби, але і весь організм!