Способи прискорення роботи сайту

296


Важливим фактором є швидкість роботи сайту. Даного фактору потрібно приділяти максимальну увагу при оптимізації сайту. Будь-яка затримка завантаження сторінки вашого сайту, може привести до тому, що відвідувач просто не дочекається завантаження сайту і піде на інший сайт. Ну а останнім часом той самий Google став все більше звертати увагу на швидкість завантаження сайтів, що у свою чергу стало одним з чинників ранжирування сайтів в ПС.

Способи прискорення роботи сайту

Кешування

Один із способів підвищення швидкості роботи сайту — включення кешування даних в браузері користувача. Даний спосіб допоможе при повторному завантаженні сторінок або ідентичних елементів. Даний спосіб працює наступним чином: при першому відвідуванні вашого сайту користувачем, його браузер завантажує дані на жорсткий диск відвідувача, а при повторному заході на ваш сайт або блог, відтворює їх з жорсткого диска, а не з сервера, а це на багато швидше дозволяє завантажувати ваш сайт.

Кешування в браузері дозволяє швидше завантажувати одні й ті ж сторінки, а також різні елементи, на приклад:

  • шапку сайту
  • сайдбар
  • футер
  • фонові зображення

Налаштувати кешування можна за допомогою файл htaccess, який знаходиться в кореневій директорії сайту. Це дозволить не завантажувати кожен раз картинки на сайті, скрипти, текст та інше.

Стиснення даних

Швидкість відкриття сторінок залежить від обсягу даних, що завантажуються. Якщо обсяг даних великий, значить і сайт буде завантажуватися дуже повільно. Але як цей обсяг зменшити? Існує стандарт, який робить стиснення даних для зменшення їх розміру, він підтримується всіма браузерами і більшістю хостингів. Він називається GZIP і використовує алгоритм DEFLATE. Застосувавши цей стиск, об’єм завантажуваних даних може зменшитися приблизно на 80%.

Щоб задіяти GZIP, потрібно в файл htaccess прописати кілька рядків коду. Але, якщо ви не знаєте, що саме писати і як взагалі це робиться, то простіше завантажити та встановити плагіни для вашої CMS, які самі за вас все зроблять.

Оптимізація зображень

Що на сайті має найбільший розмір?
Це дуже просто — зображення. Якщо зменшити їх обсяг, то можна прискорити завантаження і тим самим зробити сайт ще трохи швидше.

Як зменшити розмір зображень?
Для початку подивимося з якими розширеннями картинок ми маємо справу. Картинки з розширенням png, багато говорять, що вони мають гарну якість, але, на жаль, ціна цього їх величезний розмір. Зображення в цьому форматі можна замінити на jpeg, можливо ви навіть не помітите різницю, але таким чином істотно полегшите сторінку. Від формату .*png не потрібно зовсім відмовляти, він відмінно підійде для картинок, на яких присутній текст.

Стиснення зображень.
Картинки у форматі jpeg можуть мати різну ступінь якості, саме від цього залежить їх обсяг. Майже в будь-якому графічному редакторі можна стиснути їх. Для цього необхідно на етапі збереження файлу змінити відсоток компресії зображення.

Часто 5-10 відсотків стиснення навіть не будуть помітні оку, але обсяг файлів зменшиться. Експериментуйте з цими параметрами, іноді без помітної втрати якості вдається зменшувати розмір файлів більш ніж в два рази.

Також до 20% розміру зображень можна прибрати, якщо використовувати сервіси або плагіни. Існує кілька безкоштовних сервісів, які дозволяють стиснути зображення і зменшити їх масу. Для прикладу:

  • smushit.com
  • punypng.com
  • pegmini.com

На моєму блозі, я використовую плагін WP Smush.it. Але в 90% створюючи зображенням я оптимизирую його відразу в редакторі.

Оптимізація коду.
Ще один спосіб, який може дозволити прискорити роботу сторінки. Оптимізація коду:

  • HTML
  • CSS
  • JavaScript

Повільність сайту можуть викликати помилки в коді. Особливо це актуально для нестандартних-самописних платформ. Обов’язково тестуйте у такому разі виконання скриптів та код на скоростьй.

В цілому оптимізація коду і скриптів — справа професіоналів: якщо сайт працює повільно з цієї причини, з ним повинен попрацювати фахівець.

Аналіз швидкості завантаження сторінок

Як виміряти швидкість завантаження сторінок?

Для цих цілей є відмінний плагін від Google, називається він Page Speed. Він йде у вигляді доповнення для браузера. Коротко розглянемо його роботу на прикладі браузера Google Chrome. Плагін доступний для скачування і установки в інтернет-магазині Chrome. як працює плагін та, що він показує, я писати не буду, так як думаю, що багато ним користуються і знають про що йде мова.

Якщо Хромом не користуєтеся, то для вас є онлайн сервіс від того ж самого Google, який називається PageSpeed Insights. Вводите там адресу сайту, який хочете перевірити, і отримуєте розгорнутий опис всіх проблем на вашому сайті, які можуть впливати на швидкість завантаження сайту.

Хостинг

При великій відвідуваності сайту завжди думайте про хостинг. Якщо ваш сайт розташовується на віртуальному сервері, то при напливі відвідувачів він може не впоратися з навантаженням, в цьому випадку ви не тільки втратите частину аудиторії, але і створите проблеми з індексацією. Знайдіть хороший хостинг, не довіряйте хостингу за копійки. Сам з особистого досвіду знаю, яка це проблема користуватися такими хостингами. Рази три переїжджав, так як хостер не міг, або не хотів, щось робити.

При розвитку сайту вчасно переходите з віртуального сервера на виділений, що дасть високу стабільність і врятує від перевантаження при високій відвідуваності.

Висновок

Не упускайте з виду такий важливий параметр, як швидкість завантаження вашого сайту. Протестуйте сторінки і прийміть відповідні заходи, це буде плюсом і для користувачів, і для пошукової оптимізації вашого проекту. Відвідувачам буде куди приємніше знаходитися на вашому сайті, якщо він буде швидко працювати. А пошукові системи при ранжируванні врахують цей параметр.