Сша подали до суду, щоб не допустити покупку arm компанією nvidia

39

У вересні минулого року компанія nvidia оголосила, що купить arm у японського холдингу softbank за 40 млрд доларів. З тих пір ця угода знаходиться під пильною увагою державних органів по всьому світу. 2 грудня федеральна торгова комісія сша (ftc) подала до суду, щоб заблокувати це придбання. У відомстві вважають, що угода дозволить nvidia контролювати технології і рішення, на які спираються конкуруючі компанії при розробці власних продуктів. Таким чином, у nvidia будуть всі можливості для придушення конкуренції на світових ринках. 1>«>” судовий позов ftc повинен стати сигналом всім про те, що ми будемо діяти агресивно для захисту критично важливих ринків від незаконних злиттів, які мають руйнівні наслідки для майбутніх інновацій», — заявили в ftc.

У заяві відомства перераховуються найбільш вразливі інноваційні продукти і рішення. Наприклад, сучасні системи допомоги водієві при керуванні автомобілем, які пропонують такі функції, як автоматична зміна смуги руху, утримання в смузі, в’їзд і виїзд з шосе, а також запобігання зіткнень. Згадуються також модулі обробки даних dpu smartnic-передове мережеве обладнання, що використовується для підвищення безпеки та ефективності дата-центрів, а також центральні процесори для постачальників послуг хмарних обчислень. Всі ці нові продукти використовують технології arm.

Nvidia вже відреагувала на позов ftc. Компанія готова продемонструвати, що угода принесе користь галузі і сприятиме розвитку конкуренції.