Тематичний коло читачів або массфолловинг?

301

Проглядаючи вчора ввечері різні блоги, я натрапив на стару запис на блозі Дімка, де він порівнював свій твіттер аккаунт з аккаунтом @ekozlov. Порівняння було саме на тому, що у Дімка 2.700 читачів, а от у Євгена їх під 80 тисяч і в самому пості зайшла мова про ефекті і переходах на блозі або на інший проект саме за посиланням опублікованій кожним з них. Думаю, що не потрібно пояснювати, що опублікувавши посилання кожен з них отримає різну кількість переходів по ній.

Але найголовніше питання звичайно особисто для мене це залишається якість таких переходів. Саме про це я хотів би поговорити з вами в цьому пості.

Сказати, що я проти массфолловинга буде не правильним. Даний варіант буде добре розглядатися на приклад, якщо у вас корпоративний аккаунт в Твіттері і вашою метою є набір бази клієнтів або розширити впізнаваність вашого бренду.

Але якщо ви блогер, ведете свій проект, то особисто я не бачу сенсу в массфолловинге. Зараз я поясню чому.
Як правило блогери різних тематик шукають собі подібних, тих хто вариться в такий же тематиці і кому буде цікаво читати твіти. Таким блогерам не скажу, що важко, а швидше за все легко знайти фоловерів, правда їх кількість може може бути великим або малим в залежності від тематики.

Блогерам, на приклад таким як я, які ведуть блог загальної тематики, доводиться шукати фоловерів різних тематик, так як ніша не визначена, блог оповідає про все і так само величезний коло інтересів.

В обох випадках, є два варіанти:

 • Набирати фоловерів тематичних і скільки буде стільки є.
 • Массфолловинг.
 • Тематичний коло читачів, це означає, що всі ваші фолловери відносяться до вашої ніші, або близькі до неї і інтерес до ваших постів буде високим. Массфолловинг укладає в собі, простий набір людей, нехай навіть з певної тематики або декількох, але не факт, що ваші записи будуть їм цікаві. Та й плюс до цього всього у кого з вас є сили і бажання читати стрічку з декількох тисяч фоловерів? Чи встигнете ви за всім цим потоком потрібної і не дуже потрібної для вас інформації?

  Для загальної картини я наведу вам приклад з особистого досвіду.

  Для початку дайте відповідь на питання, чи вважаєте ви @ekozlov массфолловером?

  Як то я на блозі написав пост про твіттер або наближену до нього тематику. Опублікував анонс в Твіттері, мій пост помітив @ekozlov і ретвітнув його. Ефект був приголомшливим. Величезна кількість переходів, велика кількість одночасного знаходження на блозі відвідувачів. Здається, що ефект приголомшливий?
  Але особисто мене він розчарував. Крім величезної кількості переглядів посту, ефекту не було жодного, в плані тих же самих коментарів до посту на блозі або ретвітів. Нічого, просто нуль. Люди прийшли подивилися і пішли.

  Аналогічна ситуація з постом і його ретвитом, але вже від блогерів, таких як Димок, Терехов, або інших, стрічка яких тримається на рівні 50-100 фоловерів. Далеко не піду, прикладом буде зроблена мною инфорграфика на пост Дімка про твіттер клієнтів. Димок ретвітнув пост. За посиланням яку він дав, пішли переходи, нехай мало, але вони були ефективні. Мається на увазі під ефективністю, що люди залишали коментарі.

  Іноді мої пости отримують ретвіти від Терехова. Сенс той же, вибухової хвилі відвідувачів немає, але якість є. Під якістю я розумію, що люди прийшли не просто подивитися на літери на моніторі, а осмислено прочитати текст і висловити свої думки.

  Як правило, після анонсу поста в твіттер і подальшого його ретвіти моїми фоловерів, ефекту вибухової хвилі відвідувань немає, але якість є!

  Виходить, що блогери чиї фолловери є тематичними, або схожої тематики, на багато адекватної і якісніше, ніж одноразовий приплив трафіку на блог з аккаунта массфолловера.

  Заради інтересу я зайшов в статистику адмінки мого блогу, взяв дані за цей не повний місяць. Вийшла наступна картина, при 7 написаних мій постів я отримав після анонсів і ретвітів 350 переходів і що найголовніше коментарів до цих постів. Вся ця статистика показує, що мої пости ретвитили блогери, не «заклопотані» массфолловингом, блогери чия стрічка складається в середньому від 50 до 200 фолловером, але всі вони тематичні або близькі до цього.

  На мій погляд і особисто я так думаю, що блогеру, якщо він веде свій проект, а не якийсь корпоративний блог, массфолловинг ні до чого. Для нього найкращий варіант це фолловери які повністю відповідають його ніші, або близькі до неї. Саме від них є відчутний толк після анонсу вашого поста в Твіттер. Це ті люди які і перейдуть за посиланням і залишать коментар, а так само ретвитнут ваш пост. Від такого ретвіти буде більше користі для вашого блогу і його записів.

  Так, що ви віддаєте перевагу, тематичний коло читачів або массфолловинг?