Трафік Мининовы впав після легалізації

259

Близько тижня тому Мининова ще була найбільшим торрент сайтом інтернету, але це швидко змінилося з тих пір, як власники сайту видалили мільйони торрентів щоб уникнути штрафів на мільйони доларів. У наступні дні трафік до сайту впав на 66%, у той час як кількість закачувань одно менше 4% від колишніх показників.
Після 5 років справної служби, Мининова видалила більше мільйона торрент файлів під час часткового закриття сайту минулого тижня. Залишилося лише кілька сотень торрентів, завантажених через її систему розповсюдження контенту, яка містить релізи тільки від перевірених користувачів.

Мининова була змушена застосувати такі заходи після несприятливого вердикту в її судовому розгляді цього літа з місцевою антипіратської осередком BREIN. Торрентовому индексеру було постановлено видалити всі торренти порушники з індексу. Для команди Мининовы це було технічно нездійсненно, і їм не залишилося нічого іншого, окрім як прийняти рішення про видалення всіх торрент файлів, залитих звичайними користувачами.
Цей хід вилився в видалення більше мільйона торрентів, багато з яких не порушували ніяких законів. Як і очікувалося, наслідки цього рішення для трафіку Мининовы, також як і для кількості пошукових запитів і закачувань на сайті згубні.

Через кілька днів трафік Мининовы впав на 66%, з більш ніж 5 мільйонів відвідувань в день до того, як видалили торренти, до 1,8 мільйонів вчора. Якщо тенденція продовжиться з такою ж швидкістю, через тиждень у сайту буде менше мільйона відвідувань в день, що викине його з рейтингу 10 найбільш відвідуваних торрент сайтів, який він очолював 2 роки поспіль.

Можливо, ще більш шокуючий спад відбувається з кількістю завантажень і пошукових запитів. Як ми бачимо на графіку нижче, кількість закачувань впало з понад 10 мільйонів в день до 371,424. Кількість пошукових запитів зменшилося з 10 до 3 мільйонів, менше падання кількості запитів, ніж кількість закачувань може бути пояснено тим, що можливо не всі ще знають про зменшення кількості торрентів на сайті.

Що тепер?

Немає сумнівів у тому, що данська антипіратська осередок BREIN буде задоволена своїм досягненням, але крім руйнування справи Мининовы, це не зробить ніяких серйозних змін на загальний Бітторрент трафік. Як правило, нові сайти виникають дюжинами, в той час як старі закриваються, і користувачі швидко звикають до нової ситуації.

Мережевий інженер з великого провайдера Aussie підтвердив, що часткове закриття Мининовы не справило помітного ефекту на трафік. «Я не помітив ніякого зниження (торрент) трафіку коли пішла Піратська Бухта. Буде складно помітити зниження трафіку і після відходу Мининовы».

Що ж, як видно, догляд Мининовы залишить після себе шрам. Роками багато торрент индексеры цілком покладалися на торренти, завантажені на Мининове. З більш ніж мільйоном користувальницьких релізів, на сайті можна було без сумнівів назвати найбільшим торрент провайдером мережі. Незважаючи на те, що більшість торрентів досі отзеркалено на інших сайтах, роль Мининовы як провайдера контенту чекає, коли її візьме на себе хто-небудь інший.