Цікаві люди:Олена Камская

215

Сьогодні в рубриці Цікаві люди на шість запитань погодилася відповісти Олена Камська. Олена є автором блогу optimizatorsha.ru, а так само власником сервісу Seolib.ru. Інтернет стаж Олени майже вісім років. За цей час вона створила кілька своїх проектів на різні теми, які починалися спочатку як хобі, а потім переросли в джерело непоганого доходу.

Про Олену якщо чесно я дізнався зовсім недавно. Кілька разів читав інтерв’ю з нею на різних блогах, після яких відвідав її блог і скажу чесно залишився там. Дуже багато корисної і цікавої інформації. Дуже цікавий блог, корисний контент, так і у всіх її інтерв’ю, які я читав, видно, що Олена дуже освічена людина і цікавий співрозмовник. Я якщо чесно надсилаючи лист Олені з запрошенням на участь у моєї рубриці Цікаві люди, не дуже був упевнений, що вона погодитися взяти участь. Думав їй це буде просто не цікаво. Але Олена отримавши мій лист, підтвердила своє бажання відповісти на мої питання і отримавши від мене запитання по пошті протягом одного дня надіслала відповіді.

Хто ви, чим ви займаєтеся, і т. д …?

Всім привіт! Мене звуть Олена. Все, чим я займаюся в робочий час протягом останніх восьми років, пов’язане з інтернетом. На даний момент я володію сервісом Seolib.ru (разом з партнером Юрієм Кушнеровым), керую відділом просування компанії M-Mix.com.ua веду особистий блог Optimizatorsha.ru. Також у мене є кілька своїх проектів на різні теми (від оглядів косметики до фінансів), які починалися як хобі, а тепер приносять непоганий дохід як мені, так і іншим задіяним у них людям. У вільний від роботи час виховую доньку, займаюся йогою, багато читаю, подорожую.

2. Покажіть ваш робочий стіл і якщо не складно опишіть ваш комп’ютер(и)

У мене два робочих місця — в офісі і вдома. На фото — моє домашнє робоче місце. Останні три роки основний робочий ПК — Sony Vaio VGN-CR320E (IntelCore 2Duo, диск 250 Гб, RAM Гб, розмір екрану — 14,1 дюйма) . В поїздки завжди беру з собою нетбук Asus EeePc, основні переваги якого — обсяг диска 170 Гб (можна закачати фільми в дорогу) і потужна батарея, яка тримає до 9 годин без підзарядки.

3. Чому саме дана комплектація?

Sony вибрала з двох причин — якісна матриця (постійно до цього траплялися биті пікселі, які дратують) і презентабельна зовнішність (я естет по натурі — люблю все гарне). З матрицею у мого Vaio, до речі, теж були проблеми — через півроку після покупки, на моніторі з’явилося світла пляма. Сервісний центр замінив матрицю, але і в новій відразу виявився дефект — битий піксель. Після другого звернення в сервіс мені просто замінили мій ноутбук на абсолютно новий і без дефектів, так що враження про сервіс Vaio у мене залишилися дуже позитивні.

EeePc вибирала спеціально для подорожей — легкий, з об’ємним жорстким диском, з потужною батареєю. Ну і білий, тому що красиво :). Зараз мені його частково замінює комунікатор HTC Desire HD — дуже зручно, завжди є повноцінний вихід в інтернет. Також подумую влітку придбати Ipad2 для тривалої подорожі по Азії.

4. Яке програмне забезпечення ви використовуєте і чому?

Поки працюю на Windows7. З базового софта: браузер — лисиця (FireFox) з плагіном Seolib.Toolbar як основний і Chrom як допоміжний; файл-менеджер Far (з плагіном Colorer) і TC; для документів, звітів і презентацій — MicrosoftOffice, а також Skype і Trillian — для спілкування з клієнтами і партнерами, Putty для «спілкування» з серверами, плюс багато всяких дрібниць. З професійних програм — не уявляю своєї роботи без PhotoShop CS3, в якості редактора користуюся PSPad і Notepad++. Програми для SEO встановлюю тільки для того, що б їх потестувати, постійно не користуюся нічим.

5. Ці програми допомагають вам робити свою роботу краще та економлять ваш час?

Все, чим я користуюся, в якійсь мірі автоматизувати робочі процеси і економить мій час. Якщо я встановлюю нову програму і вона для мене інтуїтивно не зрозуміла, я відразу сношу її, що б не засмічувати диск. Те, чим користуюсь постійно, в комплексі доповнює один одного і на рівні підсвідомості робить роботу за мене (не потрібно думати, коли на що натискати і що коли відкривати — все робиться на автопілоті).

6. Якщо ви надаєте якісь послуги, то саме час про них написати тут.

З послуг можу запропонувати:
1) Аудит сайту — можу проконсультувати з внутрішньої оптимізації, юзабіліті, нарощування посилальної маси, розробці комплексної стратегії просування.
2) Комплексне просування сайту — SEO, контекст, соціальні мережі.

Також я цікавлюся вкладенням коштів у якісні, що працюють проекти. Так що якщо хтось хоче запропонувати мені хороший сайт на продаж — не соромтеся, пишіть на [email protected]

Спасибі за запрошення і нестандартні питання!