Твіт або ретвіт

445

Сьогодні хотілося б поговорити, а так само вислухати вашу думку про такі дії під назвою твіт і ретвіт. Думаю, для тих хто постійно користується Твіттером, дані терміни відомі. А для тих, хто тільки почав освоювати Твіттер думаю цей пост допоможе швидко зрозуміти різницю між цими словами і діями які ви робите в цій соціальній мережі.
В цьому пості розберемо, що таке твіт і ретвіт, як відбуваються ці дії і поділимо їх на різні класифікації, до яких можна віднести кожне з дій.

І так, твіт і ретвіт.

Все починається з твіту. Будь-яка ваша дія в Твіттері відбувається з твіту. Вирішили написати, що те, що робите зараз це і є твіт, написали пост і відправили його дебют в Твіттер, це теж твіт, прочитали цікаву новину на якомусь блозі і як говоритися твитнули її в «маси».

У нас виходить, що твіт це:

 • Постинг в Twitter максимум в 140 символів
 • Анонс поста
 • Посилання на цікавий пост

Тепер типи твітів можуть бути наступними:

 • Самі написали твіт і дали посилання якщо треба.
 • Попросили знайомих натиснути на кнопку твіти на вашому блозі.
 • Купили твіт.

Самі написали твіт це зовсім просто і відправили його в твіттер. Тут я думаю все зрозуміло. Дали посилання на ваш пост своїм фоловерам і вони почали переходити по ній на ваш блог. Тоді запитаєте, за що просити чи купувати твіти? Адже трафік йде, все читаю пост, що ще треба. Може воно і правильно, але інколи цього не досить. Буває таке, що у вас мало фоловерів, а у вашого друга їх багато. Або у вас зовсім новий молодий блог, а так само в Твіттері майже немає фоловерів, але до приклади ви знайомі зі мною. І тоді в асьці ви пишіть мені, щось типу такого:

«Привіт, Кирило. Якщо не важко зроби твіт мого нового поста. Ось посилання http://allproall.com/tvit-ili-retvit/. Спасибі!»

Я як добрий чоловік завжди готовий допомогти і пройшовши по посиланню прочитавши! пост відправляю його в свою тві стрічку, що б мої фолловери ознайомилися з цікавим постом.

І якщо ці два способи зрозумілі, то третій це купівля твітів. Ну тут все просто, все залежить від вашого бюджету. Дали назву статті і посилання, поставили ціну і виконавці почали строчити ваш твіт своїм фоловерам. Мінус, може бути тільки один, ціна твіти, трафік на сам пост якого може і не бути, так як у багатьох виконавців і і величезне число фоловерів, але, на жаль, більша половина це боти, які ну ні як не перейдуть по посиланню.

Тепер, що таке ретвіт.

Грубо кажучи ретвіт це теж саме, що і твіт, але тільки ця дія вже виходить не від вас, а від ваших фоловерів. Як приклад, я дав анонс цього поста в Твіттер, хтось з моїх фоловерів його побачив і зробив ретвіт. Тепер найголовніше, проблема з ретвитом може бути такою, що багато хто не перейдуть за посиланням, вони просто вчинили діяння у вигляді натискання кнопки ретвіти. Припустимо якщо ми говоримо про ретвите посилання на цей пост яку я дав у Твіттері, їй зроблять ретвіт кілька людей, іншим може здатися, що сам пост ні хто не читав, так як якщо б його читали то тоді в місце ретвіти, був би твіт.

Виходить, що якщо ми бачимо поруч з текстом і посиланням ось такі літери RT:, то може бути сам пост не читали, а просто зробили нам послугу у вигляді ретвіти.

Ретвіти бувають наступними:

 • Вашу запис, хто побачив і ретвітнув
 • Ви попросили ретвіти написавши, що то типу RT Pls RT Please, Прошу RT.
 • Ви купили ретвіти.

Про побачив, ретвітнув це я написав вище.

Просіть ретвіти, отримуєте ретвіт, але не факт, що перейшли по посиланню на ваш блог і прочитали пост. Вам просто допомогли, відгукнулися на ваше прохання.

Купівля ретвітів, теж саме, що я і написав про купівлю твітів, різниця тільки в тому, що поряд з кожної опублікованої записом в Твіттері буде стояти RT:, ну і припустимо в кінці ретвіти
@ via vsegonet (це означає, що це типу мій пост, мене ретвітнули)

Ось тепер ми підійшли до головного питання, що краще ретвіт або твіт і для яких цілей?

Особисто на мій погляд, краще всього, якщо роблять твіт вашої запису. Так, принаймні, ви можете точно сказати, що по вашому посиланню перейшли, прочитали пост і якщо він сподобався його твитнули. Якщо хтось зробив ретвіт вашої запису, то скоріше всього, що вам зробили послугу, допомогли. А сам пост не читали.

Звичайно, може бути ситуація, що хтось робив ретвіт не прочитавши пост, але інші побачивши його перейшли по посиланню і прочитали. Так, що тут виходить палиця на два кінці. Точно сказати не можна погано це чи добре, ретвіти.

І так, загалом у нас виходить, що ретвіти і твіти можуть бути двох способів:

 • Людські
 • Покупні

Про людським ми говорили вище.

Тепер торкнемося тему покупних.

Припустимо треба вам придбати кілька десятків/сотень твітів ретвітів. Ось тут головне питання, що ви оберете? Так як вище ми розглянули і твіти і ретвіти їх плюси і мінуси, нам треба вирішити, що купувати.
Я особисто, теж сумнівався, що краще купувати і цим самим кращим способом було про це дізнатися, це написати твіт в Twitter:

Припустимо, ви вирішили пропіарити свій пост #Twitter, за допомогою сервісів. Що віддаєте перевагу: Купівлю твітів або ретвітів. І чому?

Відповідь не змусила себе довго чекати:

Movut

@Vsegonet для мене, твіт — означає, що користувач щиро рекомендує прочитаний матеріал, а ретвіт — просто дружня порада.

ZeroXor

@Vsegonet Волію твіти. Хоча б тому, що створюється враження, що людина рекомендує сам, а не цитує чужу думку

Виходить, що твіти, виглядають більш людяними, ніж ретвіти. Але я не здавався і у відповідь поставив запитання такого типу:

@Movut Походи, але ж якщо я прочитав, припустимо твій пост, закрив сайт і згадав що не твитнул його. Я знаходжу твій твіт і роблю йому ретвіт

І отримав ось таку відповідь:

@Vsegonet так, я і сам так роблю частенько ) тому тут межа досить тонка. але якщо замовляти за гроші, то волію твіти.

Не багато відійшовши від теми.

«Багато хто може запитати, а навіщо купувати твіти ретвіти. Відповім дуже просто. Рунет, блогосфера дуже «туляться» на ретвіти, твіти ваших записів. От не знаю чому, але як то всім чи то лінь, чи то в падлу натиснути на кнопку. Взагалі не зрозумієш народ. Начебто і грошей це не варто, але все одно, як то людям важко все це дається. Причини? Є думки у мене з цього приводу, але якщо у вас є пояснення цього, то готовий почути»

Виходить, що бувають ситуації, коли ретвіти бувають корисними. Але все одно відповідь на питання залишилося відкритим і може ви зможете відповісти на це питання, що краще твіти або ретвіти. і якщо так, витрачати гроші в різних сервісах і купувати, то що краще, що буде для фоловерів більш достовірним і авторитетним, твіт або ретвіт?

І так, якщо вам не важко, зробіть ретвіт/твіт цього посту. А я оберу випадковим чином щасливчика, який отримає від мене 5$ за твіт цього запису.