Twitter-ефект

246

Добрий день шановні читачі, сьогодні у мене в гостях з гостьовим постом:
Тетяна BONDARKA Брагіна – успішний SEO-копірайтер, блогер, дружина досить відомого ЅЕОшника і програміста Кирила BOLVERIN-а.
На її рахунку більше двохсот публікацій на різні теми, в тому числі кілька статей в наукових збірниках, а також близько 20 сайтів «під ключ». Активний користувач соціальних мереж і мікроблогів.

Ну що ж давайте прочитаємо статтю написану Тетяною і дізнаємося про те, що ж таке Twitter-ефект:

Twitter-ефект – це імпульс створення громадської думки за принципом стадного інстинкту, наприклад: «якщо у кого-то це є, значить, мені теж треба». Для того, щоб сколихнути хвилю обговорень, досить запустити пару ємних (в будь-якому випадку, укладетеся в 140 символів, це ж Twitter J), але дуже пронизливих фраз. Цього вистачить для того, щоб як мінімум 600-1000 людей дізналися щось таке, про що їм знати просто необхідно, і сформували свою думку на ґрунті вашого особистого досвіду.

Це працює, якщо, приміром, з вами недобре обійшлися. В останній раз я використовувала Twitter -ефект для отримання кровно зароблених грошей. Історія коротко: чоловік замовив мені статті і оплатив їх допомогою системи приватмані (це дітище «Приватбанку»). Два тижні ми з замовником розшукували ці гроші в надрах системи, оскільки вони елементарно «загубилися». Зрештою, онлайн-підтримка банку заявила, що цих грошей зовсім немає. Тупо немає, і все тут. У вирішенні проблеми допоміг той самий Twitter -ефект: після мого твіти з потрібним хеш-тегом в дусі «ПриватБанк» — козли» через пару хвилин співробітники даної комерційної структури вже стукали мені в аську і дзвонили по мобільному. На наступний день я отримала свої гроші і зарікалася більше не зв’язуватися з приватманями – дуже хитра система.

Висновок: не бійтеся публічно відстоювати свої права, бо:

а) кожна велика контора ретельно пильнує свою репутацію;

б) вона ж стежить за всіма публікаціями та замітками про себе;

в) зазвичай має власний хеш-тег, а значить, достукатися до Самого Головного Юзера в цій їх конторі не складе праці;

г) здатна миттєво реагувати на подразник, оскільки ККК (кожна велика контора) – птах горда, поки не даси, не полетить, але якщо вже пнут – насолоджуйся польотом.

Twitter -ефект славиться швидкістю передачі інформації з рук в руки завдяки ретвитам і не тільки. Завдяки йому можна повернути борги, знайти нових друзів, роботу або халтурку, любов, зрештою, з’ясувати стосунки з кривдником і ненавмисно створити інформаційний привід для сюжету у вечірніх новинах. А все тому, що в Twitter-і пишуть не тільки «Мася, я люблю тебе» або «Хочеться бутербродів з в’яленою рибою», але і (реальний сьогоднішній твіт) «Пропала дитина р. Горіхово Зуєво , твитеряне, робіть ретвіт».

Втім, у Twitter-ефекту є і зворотна сторона медалі – це повідомлення зі зламаних акаунтів. Багато хто пам’ятає заплутану епічну історію про лже-Данила Мауле, повідомлення якого у свій час повергли в паніку особливо велике кількість просунутих користувачів Twitter-а. Нині зламують аккаунти державних відомств, щоб розсилати не правдиву інформацію, виключно заради лулза. В останній раз під роздачу потрапило МЗС Франції, з Twitter-акка якого йшло мовлення про шкоду румунських циган як нації. Забавно? Хе-хе, не дуже…

Twitter – велика інформаційна воронка, в яку зливаються тонни різного многобуковья з приводу і без. Хочете стати її частиною? Tweet!

Сподіваюся вам сподобалася стаття про Twitter-ефект і тепер ви знаєте, що це таке і яка сила є у такого ефекту на прикладі, описаному вище.

А ви коли-небудь використовували такий Twitter-ефект? Якщо так, то розкажіть для чого і був кінцевий результат.

Чекаю ваших коментарів.