Twitter закладає своїх користувачів

285

Колишня співробітниця Skype Стефані Робески (Stephanie Robesky) звинувачує працівників Twitter розкриття персональної інформації з її облікового запису на цьому сервісі. Робески вважає це втручанням у її особисте життя, хоча поки і не висловлює бажання подавати на Twitter до суду.

У своєму блозі, а також в електронному листуванні з журналістом TechCrunch Робески пояснює, що кілька років тому, ще працюючи в Skype, вона зареєструвала на Twitter аккаунт «skype», подумавши, що він може якимось чином стати в нагоді. Аккаунт так і не згодився, і Стефані про нього зовсім забула, коли пішла з компанії в минулому році на іншу роботу.

Робески також уточнює, що згадувала про цю облікового запису комусь з відділу маркетингу, але це її повідомлення було проігноровано — що таке Twitter тоді мало хто знав. Тепер же в Skype, очевидно, вирішили, що без облікового запису на цьому популярному сервісі мікроблогінгу далі жити якось несолідно і, спробувавши зареєструватися під ім’ям «skype», виявили, що воно зайняте.

На Робески скайповцы вийшли з допомогою співробітників Twitter, які повідомили їм її контактні дані, які є закритою від загального доступу інформацією. Як з’ясувалося з подальшої листування, Twitter визнали даний випадок «особливим», що, очевидно, повинно виправдовувати їх дії.

Робески стверджує, що співробітники сервісу здали її ім’я, адресу електронної пошти (правда, вже недійсний) та інші відомості, і з сарказмом зауважує, що, на щастя, у них не було даних про її кредитці. За її словами, в даному випадку нічого страшного не сталося, вона сама з радістю зв’язалася зі своїми колишніми колегами та віддала їм аккаунт, якщо б згадала про його існування. Однак дії співробітників Twitter вона назвала непрофесійними незалежно від обставин і висловила впевненість, що в Skype такого ніколи б не зробили, «навіть якщо б сам Обама не міг залогуватися на аккаунт, який до того ж не належав йому».

Розкриття персональних даних є явним порушенням політики Twitter. Тим не менше це не завадило одному з працівників сервісу в листі до Робески самому звинуватити її в порушенні угоди. Як відзначають в TechCrunch, зазвичай у «особливих випадках», до яких належить реєстрування облікових записів під іменами відомих людей або брендів, Twitter просто закриває такі акаунти або передає їх в руки «правовласників». З якої причини тут вважали за потрібне в конкретному «особливого випадку» розкрити персональну інформацію про користувача, зарегистрировавшем такий аккаунт на своє ім’я, сказати важко.