У чому користь соціальних мереж для бізнесу?

424

Останнім часом про вплив соціальних мереж на успіх бізнесу говориться дуже багато. Хтось взагалі висловлює припущення про те, що найближчим часом SEO якщо не зживе себе, то вже точно здасть позиції, поступившись SMM. В основному ж звучить пісня про те, що соціальні мережі можуть допомогти збільшити прибутковість бізнесу, залучити нових клієнтів і т. д. Говориться про це вже кілька років.

Безсумнівно, соціальні мережі впливають на життя людей. Якщо на заході Facebook стає інтернетом всередині інтернету, де можна знайти практично будь-яку інформацію, поспілкуватися з людиною, яка живе на іншому кінці планети, то в Росії в якості такого «інтернету» виступає Вконтакте. Час, який користувачі витрачають на соціальні мережі – колосальне. Тому не дивно, що маркетологи спрямували свої погляди саме на цю сферу і зараз всіляко намагаються продати дану послугу представникам бізнесу.

Трафік різний буває

А адже все логічно: велика частина інтернет-користувачів мають акаунти в Facebook (в рунеті – у Вконтакте), вони проводять досить багато часу на сторінках соціальних мереж (у цей список можна додати і Twitter, і Pinterest, тощо), так чому б не продати їм що-небудь?Начебто, логічно, та не дуже.

Ви пробували на сайті, присвяченому онлайн ігор, пропонувати банківські послуги? Впевнений, що знайдуться ті, хто відгукнеться на вашу пропозицію і візьме кредит або оформити банківську картку. Тільки скільки буде таких людей, припустимо, сто тисяч відвідувачів ігрового сайту?

Так, з соціальними мережами все трохи простіше: за деякими параметрами можна визначити свою цільову аудиторію і налаштувати таргетингову рекламу таким чином, щоб реклама показувалася потенційним клієнтам. Можна створити групи і почати її активно рекламувати, закликаючи користувачів вступити в неї. Але чи варто це того?

Чому Facebook ніколи не зможе замінити Google

Навіщо люди заходять в Facebook? Щоб скоротати час, подивитися веселий ролик, поспілкуватися з друзями, почитати якісь новини. Знаєте, як дівчата йдуть у величезні торгові центри, щоб блукати по магазинах. І ось гадай, що вона в підсумку купить: нові туфлі або ж пудру. Так, загалом-то, і купувати нічого не збиралася, так випадково вийшло.

Навіщо люди заходять в Google? Щоб знайти певну інформацію з потрібних питань. Тобі потрібно дізнатися формулу складного банківського відсотка, і ти йдеш в пошуковик, де задаєш це питання і вже через кілька секунд отримуєш відповідь. Якщо дівчині потрібна пудра певної моделі, то вона йде в Google і намагається знайти інтернет-магазин з найбільш вигідними умовами.

Так для чого ж соціальні мережі потрібні бізнесу?

Компанії, що надають послуги з розважальною опери, можуть використовувати соціальні мережі для залучення клієнтів. Іншими словами, вони дійсно можуть розраховувати, що витративши 1 рубль, вийде повернути 3 рубля. Тут і публічні сторінки, і групи, і таргетингова реклама дуже до речі будуть. Правда, все одно доведеться дуже сильно постаратися.

А якщо говорити про банки? Автомобілі?

Контакт з цільовою аудиторією – це те, що соціальні мережі дійсно можуть зробити для бізнесу. Поліпшення іміджу, підвищення впізнаваності бренду. Все це навряд чи коли-небудь приведе до швидкого повернення інвестицій, але в довгостроковій перспективі – цілком. У цьому сенсі публічні сторінки (або Brand Pages у Facebook) мені здаються більш потрібним для компаній маркетинговим інструментом. Туди можна залучати аудиторію за допомогою таргетингової реклами, спілкуватися з нею. Можливо, коли-то вони згадають про вас і скористаються вашими послугами. Можливо, коли-то вони скажуть своїм друзям, що десь про вас чули.

Потрібні клієнти, підвищення продажів? Ідіть в пошукові системи і просувайтеся ТОП, або використовувати контекстну рекламу. Хочете працювати на перспективу? Ідіть в соціальні мережі. Хочете, щоб про вашу невеликої компанії говори в такому ж невеликому містечку? Використовуйте соціальні мережі. Швидкі продажі – поки що до Google і Яндекс.