У росії розроблять ші-процесор “нейро-б«, який повинен стати краще рішень tesla і nvidia

18

» комерсант «повідомив про плани» россеті” замовити у вітчизняних розробників програмно-апаратні комплекси (пак) для робототехнічних систем охорони. Попередня вартість проекту з імпортозаміщення, який може бути профінансований з держбюджету, оцінюється в 12,87 млрд рублів.

Коммерсантъ / євген павленко

Згідно презентації, представленої компанією в кінці літа на експертній раді з використання електроніки при президії урядової комісії з цифрового розвитку, створенням пак займуться виробники процесорів нтц «модуль», нвц «елвіс» і гк «елемент» (спільне підприємство «ростеха» і афк «система»). Прискорювач “нейро-б «розробить нтц» модуль”, який запросив на його створення 7,6 млрд рублів.

На нвц «елвіс» буде покладена поставка для системи процесора «скіф», а структури «елементу» займуться виробництвом електронно-компонентної бази (екб). Контракт на розробку софта і навчання нейромереж отримають компанії «смарткор», visionlab, ntechlab і iva.

Пак являє собою центральний блок для роботизованих систем охорони, який забезпечить обробку великих масивів даних завдяки нейромереж. Ці системи будуть здатні розпізнавати обличчя, об’єкти, потенційні загрози і передбачати інциденти завдяки модулю предиктивної аналітики.

В «модулі» вважають, що «нейро-б» можна буде також використовувати в об’єктах критичної інфраструктури. У свою чергу, заступник гендиректора нтц “модуль” олексій мохнаткін повідомив “комерсанту«, що пак на основі» нейро-б «може бути задіяний у створенні роботів, безпілотників, в розумній медицині та інтелектуальних системах розумне місто, розумний будинок і т.д. До 2030 року центр планує випустити 817 тис. Процесорів і виручити на цьому 6 млрд руб., згідно презентації проекту, нтц» модуль” має намір обійти за показниками продуктивності і ціни процесори компаній tesla і nvidia.