У росії розробили підводний безпілотник, здатний пропрацювати під льодами до трьох місяців

16

Безпілотний безлюдний підводний апарат, здатний діяти під льодами без спливання до трьох місяців, розробило цкб «лазурит» на замовлення фонду перспективних досліджень (фпі) росії.

Theconversation.com

Апарат «сарма ” зможе занурюватися на глибину до кілометра і навіть без зовнішнього управління виконувати поставлені завдання. За три місяці пристрій буде здатний подолати більше 8000 кілометрів. Т. Н. “функціональний демонстратор” безпілотника планують виготовити вже в 2022-2023 роках.

За словами заступника керівника напряму фізико-технічних досліджень фпі віктора литвиненка, “безпілотник” сарма ” створюється для тривалої роботи під льодами. На сьогодні аналогів з можливістю роботи близько трьох місяців без спливання ми не знаємо. Передбачено управління цим апаратом під льодами, дистанційно”.

В результаті можливість моделі працювати автономно доповнюється здатністю передавати дані і отримувати нові завдання. Пристрій має модульну конструкцію, тому базовий варіант можна буде допрацьовувати для обстеження дна, його рельєфу, підводних об’єктів, моніторингу довгих об’єктів (газопроводів), для картографії, геологорозвідки, обслуговування і ремонту підводних комунікацій нафтогазового сектора.