У росії ведеться розробка системи стикування для ремонту супутників в космосі

23

За повідомленнями мережевих джерел, в росії ведеться розробка системи зближення, яка дозволить стикуватися з супутниками для їх обслуговування і ремонту. Про це пише інформаційне агентство тасс з посиланням на слова головного конструктора радіотехнічних систем взаємних вимірювань науково-дослідного інституту точних приладів сергія медведєва.

Джерело зображення: ростех

«у більш віддаленій перспективі нам належить стикуватися з «некооперованими» об’єктами — супутниками, спочатку не призначеними для стикування, з метою їх обслуговування, ремонту або зведення з орбіти. Вже зараз ми опрацьовуємо подібні системи”, – наводить джерело слова пана медведєва. В ході бесіди з журналістами він також зазначив, що в даний час фахівці нді тп працюють над створенням принципово нової системи для зближення і стикування космічних апаратів. Принцип її роботи відмінний від того, як працює система «курс», але вона також є радіосистемою.

«нова система для корабля «орел» увібрала в себе кращі напрацювання, використані в останніх модифікаціях «курсу»: вона буде легше, компактніше, зможе протистояти радіаційним навантаженням», — пояснив сергій медведєв.

Нагадаємо, перспективний космічний пілотований корабель “орел«, який раніше розроблявся під назвою» федерація”, створюється в рамках російської місячної програми. Перший запуск “орла” без екіпажу повинен відбутися 15 грудня 2023 року з майданчика космодрому східний. Другий політ корабля без екіпажу, в рамках якого буде здійснено стикування з міжнародною космічною станцією, запланований на 2024 рік. Перший пілотований політ повинен відбутися в 2025 році.